Rezygnacja z programu certyfikacji !

Oświadczamy, że jako szkółka PKS ŁANY rezygnujemy z uczestnictwa w programie certyfikacji PZPN.

Jako klub spełniliśmy wszystkie wymogi co zaowocowało otrzymaniem certyfikatu na poziomie brązowym.

Nasz klub spełnił wszystkie wymagania dotyczące :

- infrastruktury sportowej
- kwalifikacji trenerów
- sprzętu treningowego
- liczby zawodników na trenera
- liczby zespołów
- rejestracji zawodników
- programu szkoleniowego w oparciu o AMO
- kalendarza treningów
- wymagań formalno-prawnych
- opracowania budżetu szkółki

Aby zrealizować wymagania włożyliśmy sporo pracy, zarówno trenerzy jak i rodzice za co jesteśmy wdzięczni opiekunom Naszych podopiecznych. Znaleźliśmy się w gronie 28 klubów piłkarskich na Dolnym Śląsku z przyznanym certyfikatem.

Niestety organizator – Polski Związek Piłki Nożnej postanowił zmienić reguły gry w trakcie jej trwania.

Powodem rezygnacji z udziału w programie jest zmiana wymagań w trakcie trwania programu. Modyfikacja, która wpłynęła na naszą decyzję dotyczy zmiany liczby treningów wymaganej przez PZPN. Dotychczasowe 3 jednostki w kategorii Młodzik zmieniono w 4 (nie wliczając w to meczu ligowego / sparingowego). Zmiany dotyczyły również innych kategorii. Uważamy, że w przypadku klubów z certyfikatem na poziomie brązowym wymagania prowadzenia 4 jednostek treningowych to zbyt duża ilość i zdania nie zmienimy.

Program certyfikacji wywołał wiele opinii w piłkarskiej Polsce. Cieszymy się, że jako organizacja spełniamy wszelkie wymagania organizacyjne i infrastrukturalne natomiast decyzja o uczestnictwie należy do nas.

Rezygnacja oznacza dla nas brak możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z tytułu udziału w certyfikacji ale również mniej pracy organizacyjno-formalnej na co dzień.

Proszę nie łączyć tego oświadczenia z dzisiejszym prima aprilis. Zamieszczony komunikat jest jak najbardziej poważny.

Więcej o opiniach na temat programu certyfikacji można przeczytać :