Ścieżka Rozwoju Piłkarskiego

Ścieżka Rozwoju Piłkarskiego w Akademii Piłkarskiej PKS Łany

Nasi wychowankowie dołączając do Naszej organizacji zazwyczaj przebywają wieloletnią przygodę z piłką. Część zawodników z czasem kończy szkolenie w PKSie i kontynuuje swoją przygodę w piłce jedenastoosobowej w innych klubach. Inni rezygnują z uprawiania piłki nożnej co jest naturalne biorąc pod uwagę statystyki.

Nawiązanie współpracy z I KSem Ślęzą Wrocław powoduje, że dołączający do nas zawodnik/zawodniczka w różnym wieku (od 5 do 12 roku życia) ma przed sobą wyznaczoną drogę przygody (a i być może kariery) piłkarskiej. Tą drogę określamy jako ścieżka rozwoju piłkarskiego.

Obecnie w Łanach prowadzimy szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży w wieku 5 – 13 lat i najprawdopodobniej prędko się to nie zmieni. Dla każdego mamy przygotowaną ścieżkę rozwoju piłkarskiego.

Stworzenie ścieżki rozwoju piłkarskiego powoduje, że zawodnicy kończący kategorię Młodzik mogą być spokojni o swoją piłkarską przyszłość.

Nasze kategorie wiekowe są zgodnie z unifikacją Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiodący zawodnicy kończący w Łanach kategorię Młodzik w pierwszej kolejności będą mieli możliwość dołączenia do Ślęzy Wrocław. Nas klub partnerski posiada drużyny w ligach wojewódzkich w kategoriach Trampkarz, Junior Młodszy i Junior Starszy oraz zespół seniorów występujący obecnie w III lidze, z szansami na awans do II ligi.

Nasze partnerstwo zakłada również możliwość dodatkowego treningu oraz udziału w sparingach i turniejach Ślęzy Wrocław dla wiodących zawodników PKS-u. W takich sytuacjach każdy przypadek omawiany jest indywidualnie z zainteresowanymi stronami.

Propozycja ścieżki rozwoju piłkarskiego nie dotyczy bramkarzy PKS-u, którzy objęci są opieką Centrum Szkolenia Bramkarzy. Ich rozwój planowany jest indywidualnie.

Dołączyć do Naszego klubu można na każdym etapie piłki dziecięcej.