Partnerstwo z Akademią Ślęzy Wrocław

PKS Łany i Akademia Ślęzy Wrocław rozpoczynają współpracę !

Połączenie siły z Akademią najstarszego klubu we Wrocławiu niesie dla obu klubów wiele korzyści.

1 KS Ślęza Wrocław to Akademia ze złotym certyfikatem PZPN, posiadająca najlepszą infrastrukturę piłkarską w regionie i doskonałe miejsce do kontynuowania piłkarskiej przygody po ukończeniu szkolenia w Naszym klubie.

Do podpisania umowy partnerskiej doszło w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław na wrocławskich Kłokoczycach. W nowo powstałej siedzibie klubu Ślęza ma wszystko co potrzebne do rozwoju młodych talentów piłkarskich.

Nasz nowy partner to nie tylko wspaniały obiekt piłkarski, a przede wszystkim organizacja sportowa z zespołami piłkarskimi we wszystkich kategoriach wiekowych.

Klub z Kłokoczyc posiada drużyny w ligach wojewódzkich w kategoriach Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy i Junior Starszy. Drużyna seniorów rywalizuje w III lidze, w której od wielu lat jest czołowym zespołem i awans na poziom II ligi wydaje się być kwestią czasu.

Kolejnym istotnym przy podejmowaniu decyzji aspektem była lokalizacja. Siedziby obu klubów dzieli 15 minut jazdy samochodem, co dodatkowo było atutem.

Kooperacja PKS-u i Ślęzy ma wielowymiarowy charakter i dotyczy m.i. współpracy szkoleniowej, stworzenia ścieżki rozwoju dla wychowanków PKS-u, wspólnej organizacji eventów piłkarskich w postaci obozów, turniejów itp. oraz wspólnej edukacji kadry szkoleniowej.

Podpisanie porozumienia wydłuża ścieżkę rozwoju piłkarskiego jaką oferuje Nasz klub. Wiodący zawodnicy PKS-u po ukończeniu szkolenia w Łanach w wieku 13 lat będą przekazywani do zespołów Ślęzy Wrocław, rywalizujących w ligach wojewódzkich i okręgowych.

Jesteśmy dumni z podjęcia partnerstwa ze znakomicie rozwijającym się klubem. To będzie owocna i długofalowa współpraca !