PKS WINTER CAMP ESPANA 2023 za nami !

Katalonia w Hiszpanii była miejscem zimowego obozu PKS-u. PKS Winter Camp był 10 dniowym obozem pełnym piłki nożnej, słońca i wielu turystycznych atrakcji.

Na półwyspie iberyjskim spędziliśmy w sumie 8 dni. Głównym elementem wyjazdu był oczywiście futbol czyli treningi, sparingi i mecz na żywo na Camp Nou ale na miejscu wykorzystaliśmy czas również na inne atrakcje. Miejscem zakwaterowania był hotel w pięknej nadmorskiej miejscowości Calella, skąd codziennie wyruszaliśmy na treningi oraz inne atrakcje piłkarskie i turystyczne.

Zespóły Młodzików i Orlików rozegrały sparingi i zaliczyły po dziewięć treningów piłkarskich oprócz tego obejrzeliśmy mecz La Liga na Camp Nou : FC Barcelona - Cadiz CF. Mecz był dla wielu chłopców pierwszą w życiu wizytą na tak dużym stadionie (pojemność ponad 99 000). Atmosfera meczu i gol Lewandowskiego z pewnością utkwi wielu uczestnikom na długo w pamięci.

Z atrakcji turystycznych zwiedziliśmy :

• Barcelonę : Sagrada Familia, Wzgórze Montjuic, Stadion Olimpijski, La Rambla, Plac Hiszpański, La Barceloneta, Dzielnica Gotycka (Barri Gotic), Katedra, Targ Boqueria
  • Calella : Stare Miasto, Latarnia Morska
  • Tossa de Mar : Słynny XII-wieczny zamek z rozległymi murami obronnymi, Plaża, Stare Miasto
  • Blanes : Zamek Świętego Jana
  • Lloret de Mar : Centrum

Był to dla nas bardzo pracowity ale pozytywny czas. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik wrócił do domu z głową pełną wrażeń i wspaniałych wspomnień.

Relacja z każdego dnia obozu oraz fotografie - TUTAJ

Był to drugi zagraniczny obóz PKS-u i możemy zdradzić, że na pewno nie ostatni.