Cele

Celem działalności PKS Łany jest propagowanie najpopularniejszej dyscypliny sportu jaką jest piłka nożna oraz stworzeniem optymalnych warunków do uprawiania futbolu dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat.

Program szkolenia oparty jest na wytycznych i unifikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Trenerzy PKS-u posiadają wymagane licencje trenerskie (UEFA) oraz wykształcenie wyższe na Akademii Wychowania Fizycznego. Szkolenie prowadzone jest przez cały rok z wyłączeniem okresu wakacji. Do dyspozycji naszych zawodników jest pięć boisk piłkarskich z naturalną nawierzchnią oraz hala sportowa. Wszystkie obiekty sportowe dostępne są w jednej lokalizacji. Szkolenie obejmuje chłopców i dziewczynki w wieku od 5 do 13 lat, następnie po ukończeniu kategorii Młodzik zawodnicy przekazywani są do klubów z Wrocławia.

Drużyny PKS-u uczestniczą w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz w zawodach organizowanych przez kluby piłkarskie i organizacje z regionu.

Zespoły klubu w przeszłości uczestniczyły w turniejach międzynarodowych w Polsce i za granicą :

- Wrocław Trophy

- Prague Strahov Cup (Czechy)

- Balaton Trofea (Węgry)

Od wielu lat jesteśmy organizatorem obozów piłkarskich w kraju i za granicą oraz półkolonii. W sierpniu 2019 organizowaliśmy obóz piłkarski w Portugalii (Lizbona),  z kolei w lutym 2023 w Hiszpanii (Katalonia).

Kategorie wiekowe :

Skrzat (5-6 lat)