Relacje z meczów Młodzików !

V Liga Okręgowa Młodzików

Unia Wrocław 5-0 PKS Łany

Rozpoczynając spotkanie z Unią Wrocław tak naprawdę mieliśmy doczynienia z sytuacją w której tylko dwóch zawodników ze składu z poprzedniego sezonu znalazło się w składzie na ten mecz.

Musimy powiedzieć sobie wprost, że nasze założenia były proste i przejrzyste. Postanowiliśmy wspólnie, że skupimy się na dwóch czynnikach. Szybkim atakiem na bramkę z wykorzystaniem jak największej liczby zawodników, a przy ewentualnej stracie jak najszybszy odbiór i ponowienie ataku.

Niestety nasze plany już w pierwszej minucie spotkania pokrzyżowała poważna kontuzja złamania obojczyka naszego kapitana Michała Książka, nie pomógł również fakt, że przez okres urlopowy nie mieliśmy możliwości zagrać ani jednego spotkania towarzyskiego.

Rywale zdecydowanie dominowali i zasłużenie wygrali 5-0.

PKS Łany 0-7 WKS Śląsk Wrocław

Na mecz ze Śląskiem wyszliśmy w dobrych nastrojach. Pomimo wysokiej porażki w pierwszej kolejce chłopcy byli naładowani pozytywną energią i chęcią odkupienia win z nieudanych debiutów w rozgrywkach ligowych.

Pierwsza połowa przebiegała w jednostajnym tempie i wskazywała przewagę Śląska. Na szczęście postawa fenomenalnych w tym dniu Julka Kunysza w bramce oraz Adriana Chebesa w środku pola skutecznie trzymała nas przy życiu.

0-2 do przerwy, natomiast nasze najlepsze 30 minut w tym sezonie. Na drugą połowę wyszliśmy przemotywowani co skutecznie wybiło nas z tropu i od razu poskutkowało bramką na 0-3.

Kolejne 30 minut to seria wielu indywidualnych błędów spowodowanych głównie wynikiem i brakiem koncetracji.

W efekcie 0-7 na koniec, które jednak nas nie podłamało, bo na treningach w zeszłym tygodniu pojawiła się grupa około 20 zawodników którzy to mamy nadzieję będą wartością dodatnią drużyny w następnych meczach.

Nasz zespół w lecie opuściło wielu zawodników z rocznika 2008 kończący przygodę z PKS-em. Dodatkowo wielu zawodników z rocznika 2009 nie występuje obecnie w zespole z różnych powodów : groźne urazy, brak kontynuacji przygody z piłką itp. To powoduje, że zespół w nowym sezonie tworzy się na nowo, a biorąc pod uwagę poziom ligi i przeciwników trenera Łukasza w rundzie jesiennej czeka trudne zadanie. Mimo to cieszy nas rozwój grupy pod kątem liczebności, nowe twarze w zespole oraz progres jaki obserwujemy z meczu na mecz.