Relacje z meczów ligowych PKS-u !

IV Liga Okręgowa Młodzików

PKS Łany – Olympic IV Junior

Goście nie stawili się na meczu, nie poinformowali o tym, że nie przyjadą. Nasz zespół gotowy do inauguracji nowego sezonu, niestety nie miał okazji gry z przeciwnikiem. Czeka nas walkower na Naszą korzyść.

AP Brzeg Dolny 3-5 PKS Łany

Bramki: 2x Góral, 2x Popek, Libura

Do Brzegu jechaliśmy ze świadomością wysokiego zwycięstwa gospodarzy w poprzedniej kolejce z Polonią Środa Śląska (9-1). Dlatego też od początku staraliśmy się prowadzić grę daleko od własnej bramki i dominując środek pola (w czym główna zasługa Kacpra Popka oraz współpraca Mikołaja Gróbarczyka ze skrzydłowymi) stwarzać jak najwięcej okazji do ataku. Wyjątkowość przygotowań do tego meczu polegała też na tym, że część zawodników, wraz z wejściem w nową kategorię wiekową po raz pierwszy miała zetknąć się z grą na spalone. Wrodzona inteligencja naszych chłopców oraz i podpowiedzi tych bardziej doświadczonych sprawiły, że zespół odnazł się w tym znakomicie.

Pierwsza bramka srtrzelona przez Maćka Górala oraz determinacja przeciwnika do wyrównania spowodowały, że przez kilka chwil mogliśmy sprawdzić się w grze z kontrataku. Jeden z nich przeprowadzony przez Marcela Liburę skończył się drugą bramką, jednak na szczególną uwagę zasługuje 3 gol, który był efektem zgrabej i ćwiczonej wcześniej współpracy zawodników w ofensywie. Szybki atak wspomnianego wcześniej Marcela nie przyniósł by pożądanego efekty, gdyby nie do końca naciskający na bramkarza Maciek Góral, zmuszający tym samym go do błędu, co bezwzględnie wykorzystał czyhający na to Kacper Popek.

Dobra skuteczność sprawiła, że spora część sytuacji bramkowych została zamieniona na gole. W efekcie do przerwy prowadziliśmy 4-1 tracąc pierwszą bramkę dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Trzeba jednak przyznać, że różnica bramkowa to także efekt dobrze grającego bloku defensywnego, kierowanego przez doświadczonych Mikołajów (Gróbarczyka i Włodarskiego), dobrze przesuwającego, zarówna w szerz jak i w zdłuż boiska debiutującego Michała Książka, mającego do tego co raz napady nieustępliwości, które sprawiały że kolejny debiutant - bramkarz Julian Kunysz miał mniej okazji do wykazania się, choć jego interwencje wprowadzały też dużo spokoju w naszych szeregach. Trudno tu nie wspomnieć też o emanującym spokojem Wiktorze Traczyku, który dzielnie nie dawał się sprowokować młodszemu, ale badzo zadziornemu, zawodnikówi gospodarzy. Bowiem ten starał się nadrabiać braki fizyczne częstymi drobnymi faulami. Dobra postawa Wiktora przejwiała się też w pracy, którą wkładał w odbiór piłki, a szczególnie konsekwntnie w sytuacjach po własnej stracie.

Świadomi przewagi zarówno wyniku jak i warunków fizycznych (zawodnicy gości grali głównie zawodnikami młodszego rocznika) potraktowaliśmy drugą połowę bardziej eksperymentalnie, wprowadzając też na boisko wszystkich zawodników rezerwowych.

Suma sumarum wywozimy z Brzegu 3 punkty po wygranej 3-5.

PKS : Kunysz – Książek, Gróbarczyk, Włodarski, Traczyk – Libura, Popek, Góral – Cedro oraz Bajorek, Małyszka, Florków

Dzięki uprzejmości TVLokalnej mecz jest do obejrzenia na portalu Facebook

I połowa

II połowa

I Liga Odlboy

Za nami III kolejki sezonu 2020/21 i komplet punktów na koncie PKS-u.

W I kolejce wygrywamy zdecydowanie na wyjeździe z beniaminkiem I Ligi – KS-em Brochów 0-5. Hat-trickiem na starcie nowej kampanii popisał się Majchrowicz. Po jednym trafieniu dołożyli Leończyk i Waśkiewicz.

Druga kolejka to starcie w Łanach z Lotosem Gaj Oławski. Drużyna spod Oławy okazała się zdecydowanie mocniejszym przeciwnikiem. Jednak o zdobycze punktowe w Łanach przyjezdnym jest bardzo trudno i po dwóch golach Stasia wygrywamy 2-1.

W meczu nr III Stadion Łany gościł Moto-Jelcz Oława z byłym reprezentantem kraju (Januszem Gancarczykiem) w składzie. PKS po dobrym i dynamicznym meczu wygrał zdecydowanie 4-1.

Tym samym notujemy znakomity start nowego sezonu.

Passa meczów bez porażki trwa już 710 dni !!!