Relacja z weekendu grup młodzieżowych

ŻAKI

W ostatni dzień Lutego drużyny Żaków i Orlików rozegrały na naszej hali spotkania kontrolne. Młodsza grupa ugościła zespoły Energetyka Siechnice oraz Akademii Piłkarskiej Football Stars. W związku z dużą liczebnością składu zawodnicy PKS zostali podzieleni na dwie drużyny, z których każda rozegrała po 3-4 mecze trwające po około 10 minut.

Każde z rozegranych spotkań obfitowało w dużą liczbę pięknych akcji i zdobytych bramek. Cenne doświadczenie meczowe zdobyte przez młodych piłkarzy na pewno zaprocentuje w przyszłości w postaci wysokich umiejętności.

PKS :

1. Ambroziak Ryszard

2. Jaśkiewicz Sebastian

3. Jezierski Wojciech

4. Jucewicz Kamil

5. Mączka Jan

6. Michalski Patryk

7. Regulski Szymon

8. Skowroński Maciej

9. Soy Olivier

10. Świątko Franciszek

11. Teskowski Błażej

12. Toś Igor

13. Sitarski Dominik

ORLIKI

Starsza grupa pojawiła się na Hali w Łanach nieco później, bardziej wyspana niż młodsi koledzy. Rozegrali serię meczów kontrolnych z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej “Szansa” oraz Akademii Piłkarskiej Football Stars. Podobnie jak zespół Żaków, Orliki zostały podzielone na dwie drużyny, z których każda rozegrała po 3-4, dziesięciominutowe mecze.

Wartym wspomnienia jest fakt, że na siedem meczów: w pięciu wysoko zwyciężyliśmy, jeden zremisowaliśmy a jeden - będący chwilą dekoncentracji - minimalnie przegraliśmy. Na boisku zobaczyliśmy mnóstwo niekonwencjonalnych, pięknych akcji zespołowych ale także indywidualnych błysków. Wszystko to prowadziło do wielu pięknych goli.

PKS :

1. Cedro Marcel
  2. Cedro Maksymilian
  3. Chebes Adrian
  4. Florków Mikołaj
  5. Głowacki Bartek
  6. Gnacy Kacper
  7. Książek Michał
  8. Małyszka Jeremiasz
  9. Pawluczak Julian
  10. Rak Marcel
  11. Szulc Szymon
  12. Wnukowski Miłosz
  13. Żukliński Szymon

Zarówno piłkarze kategorii Żak jak i zawodnicy kategorii Orlik pokazali, że od ostatnich meczów poczynili ogromne postępy w rozwoju umiejętności indywidualnych i zespołowych. Widoczne było lepsze rozumienie gry, większa dokładność zagrań i przede wszystkim lepsza realizacja najważniejszego z założeń - czerpanie radości z piękna piłki nożnej.

Dziękuję naszym rywalom za udział w zawodach i mam nadzieję za rewanżowe spotkania w przyszłości. Dziękuję również zawodnikom i ich rodzicom za wysoką frekwencję zgłoszeń.

Kolejne okazje do sprawdzenia swoich umiejętności nasi piłkarze będą mieli 21 oraz 28 marca. Serdecznie zapraszam do równie licznego udziału.

MŁODZIKI

Polonia Wrocław 1-4 PKS Łany

Bramki : 2x Popek, Libura, Góral

Przerwa między rozgrywkami jest okazją do zmierzenia się z zespołami, z którymi wczesmoek nie było okazji do rywalizacji. Tym razem w meczu sparingowym zagraliśmy z Polonią Wrocław.

Był to nasz pierwszy po powrocie z obozu w Grodzisku sparing, w którym cele gry zespołu i zawodników były związane z tematyką szkoleniową na którą w ostatnim okresie poświęciliśmy dużo uwagi.

PKS : Śliczniak – Włodarski, Popiołek, Gróbarczyk – Ziobrowski, Popek – Góral, Dunajski, Libura oraz Traczyk

Mecz zaczął się bardzo dobrze, gola po znakomitym podaniu prostopadłym Popka strzelił Marcel, dla którego był to mecz, w którym grał przeciw swoim byłym kolegom z drużyny. Z czasem nasza gra była coraz bardziej chaotyczna i niedokładna, a złe zachowania indywidualne w grze defensywnej doprowadziły do utraty bramki. Nasz zespół wyglądał tego dnia niemrawo.

W II części wzrosło nasze posiadanie piłki i poprawie uległa faza budowania gry ale zbyt dużo niedokładności w grze na połowie Polonii powodowało brak płynności w grze, dodatkowo nasi zawodnicy mylili się w teoretycznie łatwych sytuacjach w fazie finalizacji akcji.

Strzelone gole w końcowej fazie meczu wynikały głównie z błędów indywidualnych przeciwników natomiast cieszy fakt, że pomimo słabej dyspozycji tego dnia zdobyliśmy 4 gole.

Kolejny sprawdzian już w najbliższą sobotę.