Relacja z obozu Młodzików w Grodzisku Wielkopolskim

Drużyna Młodzików w II tygodniu ferii zimowych przebywała na zimowym obozie w Grodzisku Wielkopolskim. Miejscem naszego pobytu był znakomity ośrodek piłkarski – Hotel Rodan Groklin ****.

Miejsce jest znane kibicom piłkarskim w Polsce ze względu na klub występujący w przeszłości z sukcesami w polskiej Ekstraklasie oraz Pucharze UEFA – Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Klub ten dwukrotnie zdobył tytuł Vice-mistrza kraju, 2 razy zwyciężał w Pucharze Polski, a w sezonie 2003/2004 był rewelacją pucharu UEFA eliminując na swojej drodze Herthę Berlin i Manchester City. Aby przywołać trochę wspomnień wystarczy wskazać kilka nazwisk : Mila, Niedzielan, Rasiak …

Dziś nie ma w Grodzisku Wlkp drużyny zawodowej ale pozostał po niej znakomity ośrodek piłkarski, w którego skład wchodzą m.i. stadion, dwa naturalne boiska piłkarskie oraz jedno boisko ze sztuczną trawą, a wszystko to wraz z oświetleniem. Dodatkowo w koronie stadionu cały czas funkcjonuje cztero gwiazdkowy hotel, w którym gościliśmy. Czego więcej nam było potrzeba ?

Dla drużyny z rocznika 2007/08 był to 9 z kolei obóz organizowany przez PKS Łany. 5 zawodników uczestniczyło w każdym z obozów. SZACUN !

Celem jaki przyświeca naszym zgrupowaniom jest przede wszystkim praca nad poprawą umiejętności gry zawodników i zespołu, w dalszej kolejności integracja. W ciągu 6 dni odbyliśmy w sumie 10 treningów i rozegraliśmy sparing z Grodziską Akademią Piłkarską wygrany przez PKS wynikiem 8-1. Z dnia na dzień rosło zmęczenie u zawodników ale też dbaliśmy o odpowiednią regenerację korzystając ze strefy SPA w hotelu oraz rolując swoje mięśnie na rollerach. Biorąc pod uwagę szkoleniowy plan obozu wszystkie elementy udało się zrealizować, a progres wypracowany na treningach jest bardzo zadowalający.

Obóz to znakomity moment aby wspólnie obejrzeć futbol na najwyższym poziomie, porozmawiać z zawodnikami indywidualnie o efektach pracy treningowej oraz planach na przyszłość i porywalizować na konsoli w Pro Evolution Soccer. Korzystny kalendarz sprawił, że trzy wieczory spędziliśmy w towarzystwie Premier League lub Champions League. Zgodnie z tradycją sprawdziliśmy wiedzę piłkarską w konkursie wiedzy, gdzie nie obyło się bez niespodzianek. Na zwycięzców czekały nagrody związane z naszym klubem.

W czasie naszego pobytu w hotelu gościł I ligowy GKS Tychy, co było okazją by poobserwować z bliska funkcjonowanie zawodowego zespołu oraz porozmawiać o futbolu z trenerami, którzy jak się okazało znają nasz klub.

Największą satysfakcją są jednak zadowoleni zawodnicy pomimo, że znany się znakomicie i wiele już doświadczyliśmy, a wymagania młodych ludzi stale rosną to wedle ich opinii był to jeden z najlepszych obozów biorąc pod uwagę wszystkie aspekty organizacyjne w jakim do tej pory uczestniczyli. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że był to również ostatni nasz obóz w takim gronie.

Tym bardziej DZIĘKUJĘ uczestnikom za kolejny niezapomniany tydzień wspólnej pracy ale i przygody.

DZIĘKUJĘ rodzicom za zaufanie, które trwa już tyle lat !

Przed nami ciekawa piłkarska wiosna, do której będziemy bardzo dobrze przygotowani !