Podsumowanie rundy jesiennej - MŁODZIKI

Drużyna Młodzików PKS-u w rundzie jesiennej rywalizowała w IV Lidze Okręgowej Młodzików - najwyższej rangą lidze w jakiej do tej pory przyszło nam się mierzyć. Zespół złożony po połowie z zawodników rocznika 2008 i 2009 oraz jednego z rocznika 2010 prowadzony przez trenera Przemka Sztylera ostatecznie uplasował się na podium (III miejsce) co traktujemy jako duży sukces.

W 14 ligowych pojedynkach PKS odnotował 9 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. PKS uzyskał w rozgrywkach 46 goli i 33 razy tracił bramkę. W meczach rzadko kiedy brakowało emocji oraz bramek. Średnia goli na mecz PKS-u wyniosła powyżej 5,5 więc widzowie nie mieli okazji się nudzić. Najwięcej emocji dostarczył mecz wyjazdowy z liderem – UKS Kiełczów Academy, który zakończył się wygraną PKS-u i spowodował spadek rywali w tabeli i najprawdopodobniej brak awansu do wyższej ligi.

Tabela końcowa

Trzon zespołu stanowią zawodnicy rocznika 08'. Dla kilku z nich (3) jest to już trzeci sezon w tej kategorii wiekowej bo zaczynali jeszcze w wieku Orlika. Zawodnicy rocznika 09’ w mniejszym lub większym stopniu zbierali doświadczenie w tej kategorii co z pewnością zaprocentuje na wiosnę i w przyszłym sezonie.

Jeszcze kilka miesięcy temu z obawą patrzyliśmy na obsadę bramki w rundzie jesiennej. Kończący kategorię Młodzik – Hubert został wytransferowany do innego klubu, a w młodszych grupach trudno było dostrzec jego następcę. Sytuacja zmieniła się diametralnie bo do PKS-u powrócił po roku gry w jednym z wrocławskich klubów Julek Kunysz, który pomimo, że wiekowo jest jeszcze Orlikiem to znakomicie wkomponował się w zespół i był jego pewnym punktem.

Drużynie na przestrzeni ostatnich miesięcy przytrafiały się różne mecze, te w których w pełni dominowali i prezentowali bardzo dobrą grę oraz takie, w których nie udawało się zaprezentować pełni potencjału. Cieszy nas to jak zgraną grupę tworzą Ci młodzi ludzie co przekłada się na atmosferę w zespole oraz wysoką frekwencję.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Maciek Góral, który zdobył 1/3 wszystkich goli i był wyróżniającym się zawodnikiem w każdym spotkaniu. Maciek od wielu lat zalicza stały progres i dziś z przyjemnością obserwujemy jego grę.

Strzelcy bramek w rundzie jesiennej :

15 - Góral

7 - Libura

6 - Cedro

3 - Gróbarczyk

2- Kłapkowski, Popek (wypożyczony po I kolejce do Olympic’u), Gnacy

1- Włodarski, Traczyk, Małyszka, Bajorek

PKS po zakończeniu rozgrywek ligowych rozegrał w grudniu 3 mecze sparingowe, które zakończyły się wysokimi zwycięstwami :

Polonia Wrocław 3-7 PKS Łany

MKS Siechnice 0-14 PKS Łany

Polonia Trzebnica 1-5 PKS Łany

Relacja

Dodając do tego Mikołajkowy Turniej Halowy w Łanach możemy z przekonaniem stwierdzić, że była to intensywna runda z dużą ilością okazji do rywalizacji.

Podziękowania dla wszystkich zawodników oraz rodziców, którzy stanowią bardzo zorganizowaną grupę wspierającą swoich ulubionych zawodników.

Ogromne i osobne podziękowania dla TVLokalna w osobie Pana Piotra Gróbarczyka za przekaz transmisji na żywo z meczów drużyny. Niesamowita wartość dla sympatyków oraz trenerów PKS-u i również naszych przeciwników.

Mecze dostępne tutaj.

Wraz z końcem grudnia dobiega końca współpraca PKS-u z trenerem Przemkiem Sztylerem. Przemkowi dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia !

Zawodnicy mieli już okazję poznać następcę. Prezentacja nowego trenera niebawem.