Zbigniew Wolfinger Honorowym Obywatelem Gminy Czernica !

Prezes PKS-u Zbigniew Wolfinger został nagrodzony tytułem Honorowego Obywatela Gminy Czernica !

" Statuetkę oraz uchwałę wręczyli Panu Wolfingerowi w budynku klubu PKS Łany Włodzimierz Chlebosz Wójt Gminy Czernica oraz Radni Gminy Czernica: Leszek Kusiak, Ryszard Wychudzki, Mateusz Kwaśny oraz Zdzisław Dobrzański. "

Społeczna działalność Pana Zbigniewa trwa nieprzerwanie od 30 lat, kiedy to w 1990 roku założył klub piłkarski PKS ŁANY. Pan Zbigniew przez wiele lat był prezesem klubu, który przez lata grał w lidze okręgowej. Obecnie na terenach sportowo - rekreacyjnych, których jest właścicielem Pan Zbigniew, działa Akademia Piłkarska oraz drużyna Oldboyów, która może poszczycić się Mistrzostwem Polski.

Zbigniew Wolfinger jest organizatorem wielu cyklicznych imprez, np. „Ojcowie na start", w której co roku uczestniczy ponad 1000 osób. Cały rok baza sportowa, którą stworzył Pan Zbigniew Wolfinger tętni życiem. Zarówno boiska sportowe, jak i hala sportowa są wykorzystywane na uroczystości i przedsięwzięcia lokalne, gminne i samorządowe (Dożynki, Samorządowe Dni Sportu), a nawet turnieje międzynarodowe jak Wrocław Trophy.

Pan Zbigniew Wolfinger został odznaczony Odznaką Honorową Zasłużony dla Sportu Dolnośląskiego.