Remisowy start Młodzików

V Liga Okręgowa Młodzików

AP Syców 1-1 PKS Łany

Bramka : Góral

Drużyna Młodzików przed startem nowego sezonu przeszła rewolucję kadrową bo tak trzeba nazwać opuszczenie kadry zespołu 5 zawodników. Jeden z nich zakończył kategorię wiekową, drugi zrezygnował z gry w piłkę, a trzech pozostałych postanowiło zmienić barwy. Nic w tym dziwnego natomiast forma i termin informacji lub jej brak w kilku przypadkach pozostawiła wiele do życzenia.

Jednak grupa po raz kolejny pokazała, że nic nie jest w stanie zniechęcić do gry tych młodych ludzi. Odejście tak dużej grupy z pewnością ma przełożenie na jakość gry, ale w zespole mamy nadal wielu zawodników o wysokim poziomie umiejętności. Mimo wakacyjnej frekwencji na treningach na mecz udajemy się w 11 osobowym składzie. Mecz w Sycowie był dla kilku osób okazją do debiutu w tej kategorii.

Mecz rozgrywany na kiepskim boisku co utrudniało składne budowanie akcji z obu stron. Dobre momenty gry występowały naprzemiennie z chaosem, a zagrożenie stwarzane pod bramkami wynikało zazwyczaj z udanych akcji indywidualnych. Po nieudanej akcji z kontrataku i braku zawężenia pola gry przez linię obrony rywale wyprowadzają szybką akcję która kończy się utratą gola.

W II połowie PKS dążył do wyrównania, a nasza przewaga rosła z minuty na minutę. Znakomicie w środku pola grał Popuś. Strzały z dystansu nie przyniosły nam bramki ale tą zdobyliśmy po bardzo dobrej akcji, w której Popuś znakomicie zagrał prostopadle do Maćka, a ten w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu. Do końca spotkania pozostało mało czasu, a PKS dążył do wygranej, niestety na kolejną bramkę zabrakło już czasu i mecz kończy się sprawiedliwym remisem.

Znakomitą formę pokazał Popuś, który był najlepszym zawodnikiem na boisku, co udokumentował asystą.

Brawa dla zespołu nie tylko za pełne zaangażowanie w ten mecz i wiarę w dobry rezultat ale przede wszystkim za to, że mimo dużych przeciwności po raz kolejny chłopcy pokazali jak ważna jest dla nich ta drużyna. Pisząc o zespole mam na myśli również rodziców.

Za tydzień w Łanach podejmiemy Kolektyw Radwanice i mamy nadzieję, że humory po tym spotkaniu będą jeszcze lepsze.