Relacje z gier grup młodzieżowych !

ŻAKI i ORLIKI

W ostatnich tygodniach przed zakończeniem jesiennej części sezonu drużyny Żaków i Orlików rozegrały mecze sparingowe z rówieśnikami z innych akademii.

W sobotę, 28 listopada, na Hali w Łanach swój matchday rozpoczęli piłkarze zespołu Orlików, rywalizując ze starszymi od siebie kolegami z AS Kiełczów. Rozegraliśmy pięć meczów z czego trzy oceniam jako dobry odnośnik dla etapu rozwoju piłkarskiego zawodników - mimo wynikającej z wieku różnicy fizycznej i jakościowej udało nam się podjąć wyrównaną walkę z silnym przeciwnikiem.

PKS : Ambroziak Ryszard, Chebes Adrian, Jucewicz Kamil, Regulski Szymek, Sitarski Dominik, Ślusarczyk Mateusz, Wnukowski Miłosz

W tym samym dniu zawody rozegrali również młodsi koledzy Orlików, czyli drużyna Żak. Gośćmi na naszej hali był zespoły: Boomerang Wrocław, AP Szansa oraz APN Talent Trzebnica. Z każdą z drużyn udało nam się rozegrać po dwa dziesięciominutowe mecze. Spotkania były bardzo wyrównane i zacięte dzięki czemu trzeba było podjąć duży wysiłek aby zdobyć bramkę. U naszych piłkarzy zaobserwowałem postęp w kontekście rozumienia gry w piłkę nożną objawiający się między innymi efektywnym wykorzystaniem przestrzeni i podejmowaniem właściwych decyzji.

PKS : Barczyński Kacper, Grzesik Jan, Gurazdowski Kuba, Masłowski Dawid, Skowroński Maciej, Wacławski Filip, Zaremba Krzysztof

Kilkanaście dni później, w środę 9 grudnia, wraz z zespołem Żak odwiedziliśmy Siechnice by zmierzyć się z tamtejszym MKS-em. Udało nam się rozegrać sześć dziesięciominutowych meczów, z których każdy obfitował w składne akcje, efektowne zagrania i piękne bramki. Zawodnicy dowiedli, że są na dobrej drodze piłkarskiego rozwoju pokazując, że coraz więcej wiedzą i coraz lepiej rozumieją na czym polega piłka nożna.

Dziękujemy zespołowi MKS Siechnice za zaproszenie.

PKS : Barczyński Kacper, Grzesik Jan, Masłowski Dawid, Skowroński Maciej, Wacławski Filip, Wojnar Marcin, Zaremba Krzysztof

SKRZATY vs FORZA Wrocław

W niedzielę drużyna skrzatów PKSu podejmowała u siebie na hali sportowej w Łanach drużynę Forzy Wrocław. Pojedynek rozegrał się 4 x 4 i obfitował w znaczną ilość zdobytych bramek, pojedynków 1x1 oraz wiele radości z jednej, jak i z drugiej strony. Każdy zawodnik mógł zagrać w spotkaniu sparingowym przez ok. tyle samo czasu, aby każdy miał szansę podnieść swoje umiejętności i zdobyć doświadczenie. W drużynie można było szczególnie wyróżnić Marka Karłowicza, Juliana Kruka oraz Ignacego Białkowskiego za prowadzenie gry oraz Konrada Garbaczewskiego za coraz lepszą kontrolę piłki i odważniejsze pojedynki 1x1. Reszta drużyny również na wielki plus.

PKS : Marek Kurłowicz, Julian Kruk, Ignacy Białkowski, Konrad Garbaczewski, Leon Kunysz, Mateusz Świątek, Tadeusz Szczepaniak