Relacja z weekendu grup młodzieżowych

Żaki i Orliki - mecze sparingowe w Łanach

W dniu 23.11.19 drużyny Żaków i Orlików rozegrały mecze sparingowe na hali sportowej w Łanach.
Dzień meczowy rozpoczęła o godzinie 9:00 starsza kategoria wiekowa (2009/10) rywalizująć z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Football Stars.

Po intensywnej rozgrzewce rozpoczęliśmy zmagania grając w systemie halowym 4+1. Wysoka frekwencja (12 zawodników) pozwoliła nam na stworzenie dwóch pięcioosobowych zespołów (wraz z rezerwowymi), które rywalizowały w jednym meczu każdy. Po dwumeczu wprowadzaliśmy zmiany w zespołach obowiązujące przez dwie kolejne części sparingu. Taki system zmian pozwolił wszystkim obecnym zawodnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności indywidualnych i grupowych w podobnym zakresie czasu w różnych konfiguracjach osobowych. Żaden z młodych piłkarzy nie mógł narzekać na deficyt emocji spowodowanych rywalizacją przez 120 minut.

Dwie godziny halowej gry miały ogromną wartość szkoleniową w procesie treningowym i bezwzględnie pozytywnie wpłynęły na rozwój zawodników obydwu drużyn.

12. Żukliński Szymon - bramkarz

O godzinie 11:00 na halę zawitała młodsza drużyna (2011/12). Swoją obecnością zaszczycili nas w dużej liczbie gracze Energetyka Siechnice oraz Akademii Piłkarskiej Football Stars.

W związku z małą frekwencją (7 osób) obecni na boisku hali w Łanach zawodnicy PKS nie narzekali na zbyt małą ilość czasu gry. Z trzema rywalami rozegraliśmy łącznie kilkanaście meczów, w których padło mnóstwo pięknych bramek zdobytych po jeszcze ładniejszych akcjach. Dwie godziny rywalizacji zapewniły mnóstwo pozytywnych emocji, świetnej zabawy oraz bardzo korzystnie wpłynęły na rozwój zawodników wszystkich drużyn.

7. Wojtala Paweł

Zawodnikom drużyn przyjezdnych, ich rodzicom oraz trenerom serdecznie dziękuję za przybycie oraz zdrową, uczciwą rywalizację w duchu fair play. Z przyjemnością czekam na kolejną okazję do spotkania naszych drużyn. Dziękuję również zawodnikom PKS Łany oraz ich rodzicom za liczne przybycie i chęć godnego reprezentowania naszych barw.

Liga Okręgowa Młodzików
UKS Kiełczów 0-0 PKS Łany

Ostatnia kolejka przyniosła nam finał ligi bo za taki można uznać mecz lidera z viceliderem. Mecz mający ogromne znaczenie dla tabeli końcowej. PKS aby awansować na pozycję lidera i ligę wyżej musiał zwyciężyć minimum 3 golami, zadanie bardzo trudne ale byliśmy pełni wiary, że również możliwe. Wygrana mniejszą różnicą powodowała zachowanie 2 miejsca ligowej tabeli.
PKS : Śliczniak – Włodarski, Popiołek, Gróbarczyk – Ziobrowski, Popek – Dunajski, Zawanowski, Góral oraz Libura, Traczyk

Przystąpiliśmy do meczu zmotywowani i chętni do rewanżu za porażkę w Łanach. Wydarzenia boiskowe były tego dnia warunkowane warunkami atmosferycznymi. Silne podmuchy wiatru dyktowały obraz gry i przewagi danego zespołu. W I połowie grając z wiatrem posiadamy przewagę w grze, posiadaniu piłki i strzałach na bramkę. Tworzymy zagrożenie z różnych sektorów boiska lecz gospodarze zabezpieczyli strefę największego zagrożenia przez co dostęp do bramki był trudny.

Druga połowa to walka z przeciwnikiem i wiatrem, walka która przyniosła sporo dobrych momentów gry i zagrożenia pod obiema bramkami. Walka o każdą piłkę i centymetr boiska mogła imponować obserwatorom. Kilkukrotnie byliśmy blisko zdobycia gola ale dwa nasze strzały były niecelne, a w jednej z sytuacji obrońca rywali ukazał się po prostu za duży by mu uciec i sfinalizować akcję 1x1. Okazje również miał zespół z Kiełczowa. Raz znakomicie ze strzałem z bliska poradził sobie Hubert, w kilku innych przypadkach piłka mijała bramkę. Upływające minuty to wzrost liczby fauli, obie drużyny dążyły do zdobycia gola ale ten ostatecznie nie padł.

Duże brawa dla PKS-u za postawę w meczu. Pomimo przewagi fizycznej rywala nie odpuściliśmy żadnej sytuacji, cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo i choć ostatecznie nie wygraliśmy to wszyscy możemy być zadowoleni z postawy drużyny.
Podziękowanie rodzicom za wsparcie zespołów zarówno w sobotę jak i przez całą rundę, która nie zapowiadała się zbyt optymistycznie, a dziś mamy powody do satysfakcji.