I Liga Oldboy 2020/2021 - PODSUMOWANIE

OLDBOY’E

Nietypowy był to sezon. I Liga Oldboy, w której w tym sezonie wystąpiła rekordowa liczba zespołów była bardzo zróżnicowana pod względem poziomu. Inny był też format rozgrywek podzielony na 2 fazy. W I części Nasz zespół zajął I miejsce w tabeli i awansował do grupy walczącej o tytuł mistrza.

W fazie finałowej rozegraliśmy 4 mecze. Każdy z tych pojedynków był wyrównany i tak układały się też wyniki. Po 1 porażce, 2 remisach i 1 wygranej zajęliśmy 4 miejsce w ligowej tabeli.

Jak okazało się później Liga Oldboy to wyjątek na dużą skalę i w przypadku końcowego układu tabeli nie jest uwzględniany bilans spotkań pomiędzy drużynami z taką samą ilością punktów, a stosunek bramek więc organizator ligi zweryfikował naszą zdobycz punktową jako V wynik sezonu.

Trudne były to rozgrywki, wiele meczów rozgrywanych w innym niż pierwotnym terminie. Czasami grano w soboty, czasem we wtorek. To spowodowało trudności z kompletowaniem kadry meczowej.

OLDBOY Brochów 0 : 5 PKS Łany

18 meczów ligowych :

11 zwycięstw - 3 remisy - 4 porażki

Bilans bramkowy 51 – 28

Nasz zespół pomimo tego, że średnia wieku zawodników w porównaniu do drużyn rywali nie działa na naszą korzyść to kolejny rok był czołową ekipą ligi. PKS w wielu meczach pomimo braku przewagi jakości w grze nad rywalem potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść co wyróżnia piłkarską mądrość drużyny. Członkowie tego zespołu od lat tworzą znakomitą atmosferę, w której szybko aklimatyzują się nowi zawodnicy. Ekipa oprócz cotygodniowego grania i trenowania spędza ze sobą dużo czasu w trakcie organizowanych wspólnie wyjazdów w góry czy za granicę.

Niestety grono tej grupy na zawsze opuścił nasz kolega Ś.P. Mieczysław Zatoka, którego żegnaliśmy w jego ostatniej drodze w maju. Na zawsze zostanie w naszej pamięci jako wspaniały, pozytywny człowiek dla którego sport był życiową pasją i to nie tylko w formie piłki nożnej.