Relacja z meczu Młodzików vs UKS AS Milicz

Liga Okręgowa Młodzików

PKS Łany 2-0 (2-0) UKS AS Milicz

Bramki : 2x Zawanowski

Po dwutygodniowej przerwie drużyna Młodzików wróciła do ligowej rywalizacji. Mecze z drużyną z Milicza zawsze są dla nas trudne, ten rywal po prostu nam nie leży.

PKS : Śliczniak – Włodarski, Popiołek, Gróbarczyk – Ziobrowski, Popek – Góral, Zawanowski, Libura oraz Bajorek, Kłapkowski

Początek meczu to wielki chaos w grze obu zespołów, strata za stratą, brak utrzymania posiadania piłki i wiele przypadkowości. Z czasem nasza gra ulega poprawie i wykorzystujemy więcej przestrzeni do tworzenia gry. Staramy się odebrać piłkę na połowie rywali ale ten element nam nie wychodzi. Z minuty na minutę tworzymy coraz więcej zagrożenia pod bramką Milicza, a zasługa to duetu Popek – Zawanowski. Po sytuacjach, w których nasza finalizacja jest nieskuteczna ale przewaga w grze stale rośnie otwieramy wynik meczu, Popuś odbiera piłkę w strefie środkowej, wyprowadza szybki atak i znakomitym podaniem wyprowadza sam na sam z bramkarzem Zawanowskiego, a ten mija golkipera gości i strzela gola. Po chwili kolejny szybki atak daje nam kolejnego gola. Po odbiorze piłki przez Popiołka piłka trafia do Popka a ten znakomicie podaje do strzelca pierwszej bramki i mamy dwubramkowe prowadzenie. Był to okres bardzo dobrej gry, który dał nam 2 bramki i ostatecznie zwycięstwo.

Druga połowa miała być podtrzymaniem dobrej końcówki I części gry ale nasza gra stała się niemrawa. Nasza chęć do strzelenia bramki była duża ale niewystarczająca by powiększyć wynik. Potrafiliśmy przestrzelić z 1 metra przed bramką, a goście choć posiadający mniejsze umiejętności nie poddali się i walczyli do końca o odwrócenie losów meczu. To spowodowało więcej pracy Huberta, który nie dał się pokonać i zaliczył bardzo udany występ.

Było to nasze 10 zwycięstwo w tym sezonie, bardzo cenne bo dające II miejsce w tabeli. Na pochwałę zasłużył wcześniej wspomniany duet Popek – Zawanowski, zarówno za obie bramki jak i dobrą postawę przez cały mecz.

Za tydzień czeka nas ostatnia kolejka. Mecz bardzo istotny dla układu tabeli końcowej. W Piecowicach zmierzymy się z UKSem Kiełczów. Stawką meczu mistrzostwo ligi i awans do IV LOM.