SKRZATY vs Polonia Wrocław

W sobotę został rozegrany sparing w najmłodszej kategorii wiekowej skrzata. Pks Łany miał zaszczyt gościć zawodników Polonii Wrocław. Kolejny raz mieliśmy okazję do sprawdzenia umiejętności piłkarskich i wszystko wskazuje na to, że treningi nie idą w las. Mecze były wyrównane, a zawodnicy włożyli dużo serca do dzisiejszej gry, za co należą się ogromne brawa. Na wyróżnienie zasługuje Marek Kurłowicz, Szymon Jaworski, Julian Kruk, Ignacy Białkowski, Adrian Urpić, Tadeusz Szczepaniak oraz Oliwier Piniło. Każdy z wymienionych zawodników stwarzał nie lada problemy drużynie przeciwnej oraz napędzali do działania resztę drużyny PKSu. Ponadto każdy miał możliwość zdobycia bramki, a zwłaszcza Marek Kurłowicz, który zdobył ich najwięcej. Cieszy fakt, że w Skrzatach pojawia się coraz więcej nowych zawodników, którzy mogli zadebiutować w niebiesko – białych koszulkach. Na zakończenie piłkarskich zmagań zawodnicy podziękowali sobie za wspólne granie, a następnie rodzice mogli wykonać sesję zdjęciową obu drużyn.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz do zobaczenia na kolejnym sparingu.

MŁODZIKI

Sporting Wrocław 3-4 PKS Łany

Bramki: 1x Bajorek, Cedro, Gróbarczyk, Traczyk

PKS : Kunysz - Bajorek, Włodarski, Książek, Kłapkowski -Gróbarczyk, Kobylański - Cedro, Traczyk oraz Głowacki, Gnacy, Małyszka, Miklos

Po ostatnich dwóch porażkach zdecydowaliśmy się zmodyfikować nasze bazowe ustawienie z 1-3-2-3 na 1-2-4-2, co od razu przyniosło nam większą swobode w ataku, dzięki czemu stworzyliśmy sobie multum sytuacji. Brakowało zdecydowanie skuteczności oraz w pewnych momentach wyprowadzenia piłki od bramki, co jest naszym głównym założeniem w grze. Drużyna wyglądała poprawnie pod względem fizycznym, ale wciąż musimy popracować nad koncetracją od 1 do 60 minuty. Cieszy większa swoboda podczas utrzymania się przy piłce. Był to nasz główny aspekt nad którym pracowaliśmy w obecnym tygodniu.