Relacja z meczów sparingowych Młodzików

Trójmecz vs Ślęza Wrocław i AP Duda

PKS Łany 2–0 Ślęza Wrocław

AP Duda 0-0 PKS Łany

Na zaproszenie trenera Marcina (AP Duda) rozegraliśmy sparingowy trójmecz na głównym boisku Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

70 minut gry z wymagającymi zespołami były pierwszą w tym roku okazją do rywalizacji na boisku.

PKS : Śliczniak – Popiołek, Dunajski, Włodarski – Ziobrowski, Popek – Libura, Góral

W I meczu mierzyliśmy się z zespołem Ślęzy. Dobra organizacja całego zespołu w defensywie oraz dynamiczna faza przejścia z obrony do ataku przyniosły nam wiele okazji do zdobycia bramek. Kilka z nich kończy się dwoma golami … bramkarza AP Dudy, który wystąpił u nas gościnnie ze względu na braki kadrowe tego dnia.

W drugim meczu z AP Dudą nasz zespół został zmuszony do gry z kontrataku. Mimo kilku okazji z obu stron, głównie po stronie Dudy w meczu nie padły gole. Dobra praca w defensywie całego zespołu doprowadziła do zachowania czystego konta jednak tworzone ataki nie przyniosły nam gola.

Bardzo dobre zawody rozegrał Hubert, który oprócz skutecznych interwencji obrony bramki imponował wysokim poziomem umiejętności gry nogą.

vs Champions Oława

Champions Oława 6-3 PKS Łany

Bramki : 2x Dunajski, Kłapkowski

W kolejną sobotę udaliśmy się do Gać na sparing z AP Champions Oława. Drużyna ta uzyskała awans do III Ligi Okręgowej.

PKS : Śliczniak – Włodarski, Popiołek, Gróbarczyk – Ziobrowski, Popek – Libura, Dunajski, Traczyk oraz Kłapkowski

Na meczu stawiamy się w okrojonym składzie głównie w formacjach ofensywnych. Celem na mecz była realizacja założeń treningowych wypracowanych w ostatnim tygodniu, z czego po części możemy być zadowoleni. Nasza gra po odbiorze była dynamiczna, nie zawsze dokładna ale często wynikała z dobrych decyzji.

Niestety tego dnia PKS miał problem z organizacją w grze defensywnej zarówno w przypadku obrony pozycyjnej jak i SFG. Po wyrównanej I połowie, w której dwa ładne gole zdobył Dunajski, jeden z nich po rajdzie Popka przez pół boiska mogliśmy być zadowoleni ze swojej postawy.

Druga połowa wyglądała jakby nam brakło siły i/lub chęci do gry. Problemy z wyprowadzeniem piłki na połowę rywala i złe decyzje powodowały, że gra wyglądała chaotycznie. W dodatku rywale wykorzystują rzuty rożne i po SFG strzelają nam 3 bramki, co również źle świadczy o naszym zachowaniu w tym elemencie gry. Czy jednak duma ze strzelania bramek w kategorii Młodzik po trenowanych na treningach rzutach rożnych to powód do dumy trenera ? Śmiemy wątpić.

Drużynie z Oławy dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się z możliwości rozegrania sparingu na dobrym boisku z naturalną nawierzchnią oraz życzymy powodzenia w lidze !