Awans Młodzików !

Drużyna Młodzików PKS-u w zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wywalczyła awans do IV Ligi Okręgowej Młodzików !

Nasz zespół z bilansem 10 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek w 14 spotkaniach zajął III lokatę w V Lidze Okręgowej z minimalną stratą do II (1 ptk) i I (3 ptk) miejsca. PKS był drugim najlepszym zespołem pod względem liczby zdobytych (60) i straconych (15) bramek.

Jest to duży sukces drużyny i klubu biorąc pod uwagę losy drużyny na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Przed rozpoczynającym się sezonem drużynę opuściło 4 zawodników co spowodowało zmniejszenie liczebności kadry oraz utratę jakości poziomu zespołu. Oba te elementy zostały z czasem uzupełnione co dało nam wynik, z którego dziś mamy dużą satysfakcję. Warto zaznaczyć, że kadrę zespołu w większości stanowią zawodnicy z rocznika 2008 (9 na 15 zawodników).

PKS bardzo dobrze spisywał się w meczach wyjazdowych co do tej pory było naszym mankamentem. W 7 wyjazdowych meczach zaliczyliśmy 5 zwycięstw i 2 remisy.

W rundzie wiosennej PKS zmierzy się z :

1. AP Brzeg Dolny
  2. Forza I Wrocław
  3. Olympic IV Wrocław
  4. AP II Oleśnica
  5. Polonia I Środa Śląska
  6. UKS Academy I Kiełczów
  7. FC Wrocław III Academy

Pierwsza ligowa kolejka zaplanowana została na 21.III.2020.

Zawodnicy, którzy wywalczyli awans :

1. Hubert Śliczniak
  2. Oskar Popiołek ©