PKS Łany - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Aktualności

Relacja OLM : PKS vs FC Wrocław Academy

  • autor: paweladmin, 2018-11-18 16:01

 

W ostatnim ligowym meczu w rundzie jesiennej Młodziki PKS-u zmierzyli się w Łanach z FC Wrocław Academy III. 

Relacja z meczu w rozwinięciu.

 

III Okręgowa Liga Młodzików

FC Wrocław Academy III 0-6 (0-4) PKS Łany

bramki : Żyła, Krzywda, Kozubek, Gróbarczyk, Dunajski, Góral

Na koniec rundy jesiennej zmierzyliśmy się w Łanach z FC Wrocław Academy III. Spotkanie kończyło I fazę sezonu III Okręgowej Ligi Młodzików, która na wiosnę będzie miała trochę zmieniony skład, mistrz czyli Piast Żmigród awansuje do II Ligi natomiast, z której spadnie Lotnik Twardogóra natomiast miejsce SP Milicz, który spada do IV Ligi zajmie Kolektyw Radwanice (awans z IV ligi).

Mecz był popisem naszego zespołu, oprócz niemrawego początku z czasem rosła nasza przewaga. Bardzo dobra gra defensywna spowodowała, że po stracie piłki zazwyczaj szybko ją odzyskiwaliśmy i wielokrotnie działo się to na połowie przeciwników. Jesteśmy przyzwyczajeni do gry atakiem pozycyjnym i w tym aspekcie prezentowaliśmy dobry poziom.

PKS : Śliczniak – Gróbarczyk, Popiołek, Ziobrowski – Zając, Popek – Żyła, Kozubek, Krzywda oraz Góral, Włodarski, Rudyk, Dunajski

Wynik meczu otworzył Karol po znakomitym podaniu od Popusia, w pierwszej połowie zdobyliśmy jeszcze 3 bramki. Gol Mikołaja Gróbarczyka był prawdopodobnie najlepszym atakiem jaki stworzyliśmy w tej rundzie, po kilku podaniach na 1-2 kontakty transportujemy piłkę ze swojej połowy pod bramkę rywali gdzie znakomicie zachował się nasz boczny obrońca. Nic tylko stać i bić brawo. 

Drugie połowy w tym sezonie dostarczyły nam już wielu historii więc świadomi kolejnych 30 minut gry przystępujemy w pełni zmobilizowani do rywalizacji. W tej odsłonie obraz gry się nie zmienił, tworzymy wiele szans zwłaszcza przez boczne sektory. Swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył po ładnym strzale Dunajski. Bramek mogło być więcej ale wiele strzałów było zbyt słabych by zaskoczyć dobrze broniącego bramkarza FC Wrocław. Ostatni gol autorstwa Górala po jednym z wielu ataków tego zawodnika na prawym skrzydle również mógł się podobać kibicom. 

Duże brawa dla drużyny za postawę w meczu. Cieszy nasza stale rosnąca dojrzałość w grze oraz fakt, że staramy się utrzymywać tempo bez względu na rezultat meczu. Wielu zawodników zagrało na swoim bardzo wysokim poziomie więc jeśli miałbym wyróżnić kogoś szczególnie to będą to : Gróbarczyk, Popiołek, Ziobrowski, Popek, Zając, Krzywda i Kozubek. Cieszy mnie również to, że świadomość bycia częścią zespołu powoduje, że Dzięcioł, który nie otrzymał powołania na mecz ze względu na brak możliwości udziału w treningach w ostatnim tygodniu jest obecny na meczu razem z zespołem.

Na podsumowanie rundy przyjdzie jeszcze pora natomiast biorąc pod uwagę jak na przestrzeni pomiędzy pierwszym i ostatnim meczem rozwinęła się ta drużyna możemy być zadowoleni z efektów wykonanej pracy.

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [38]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Nabór

Akademia Piłkarska PKS ŁANY

ZAPRASZA

dzieci i młodzież z roczników

2006 - 2013

 

Szczegółowe informacje 

 tel: 721-618-226

Nabór trwa przez cały rok !

 

 

 

 

Reklama

PKS Łany TV - YouTube

PKS Łany TV - YouTube

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 64, wczoraj: 196
ogółem: 597 044

statystyki szczegółowe

Logowanie