• autor: paweladmin, 2018-10-18 22:11

W minioną sobotę swoje mecze rozegrały drużyny Skrzatów i Młodzików. Skrzaty zagrały w Radwanicach z Kolektywem, natomiast Młodziki mierzyli się we Wrocławiu z Olympic'iem.

Relacje w rozwinięciu.

Skrzaty vs Kolektyw Radwanice

W minioną sobotę nasza najmłodsza grupa rozegrała pierwsze spotkanie ze swoimi rówieśnikami z innego klubu. Dzięki uprzejmości Kolektywu Radwanice rozegralismy 4 gry kontrolne po 15minut z rocznikiem 2012 i 2013 w Radwanicach. Początkowo nasi najmłodsi zawodnicy byli bardzo zdezorientowani, zafascynowani możliwością rozegrania meczu z inną drużyna i mało skoncentrowani na zadaniach jakie mieli realizować. Po pierwszych 15 minutach i wskazówkach zaczęliśmy odważniej atakować na bramkę przeciwnika i zdobywać pierwsze bramki dla naszego zespołu. Każda bramka cieszyła nie tylko zawodników, trenera ale również mocno kibicujących naszej ekipie rodziców i opiekunów. Po 45minitach gry widać było zmęczenie ale nasz zespół dzielnie walczył do ostatnich minut. Zawodnicy zdobyli bardzo dużo doświadczenia oraz pokazali charakter że mimo zmęczenia walczyli o piłkę z przeciwnikami. Na wyróżnienie zasługuje Krzysiu Zaremba który mimo młodego wieku również mocno motywował swoich kolegów z drużyny aby się nie poddawać i grać do końca. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie został Jakub Painta. Wiele pracy przed nami podczas treningów oraz kolejnych spotkań z przeciwnikami lecz najważniejsze jest to że każdy z nas wrócił do domu z uśmiechem na twarzy oraz satysfakcja ze mógł rywalizować z innymi przeciwnikami. Wielkie podziękowania dla opiekunów oraz rodziców za dopingowanie naszych najmłodszych zawodników oraz za zaangażowanie w rozwój ich małych pociech. Wkrótce przewidziane są kolejne spotkania więc poprawiamy swoją grę podczas treningów i odliczamy dni do kolejnych rywalizacji.

PKS : Filip Chabrowski, Jakub Painta , Michał Grab, Michał Gałandziej, Krzysztof Zaremba.

Okręgowa Liga Młodzików

Olympic Wrocław 3-0 (2-0) PKS Łany

Za nami mecz z trudnym przeciwnikiem głównie ze względu na przewagę fizyczną i wiekową rywali oraz klepisko, na którym przyszło nam rywalizować.

Mecz rozpoczynamy najgorzej jak się da, jedna z pierwszych akcji kończy się golem dla rywali. Przez błąd w kryciu naszego skrzydłowego bramkarz jednym podaniem uruchamia swojego kolegę z zespołu, a ten zagrywa piłkę w pole karne i mamy nieszczęście. Pomimo słabego wejścia w mecz z minuty na minutę nasza gra wyglądała składniej i płynniej co nie było łatwe zwłaszcza w sektorze środkowym gdzie trudno było rozegrać piłkę ze względu na stan nawierzchni. Większość pojedynków 1x1 w ofensywie kończyła się naszym niepowodzeniem przez to że rywal nawet gdy został ograny to po chwili i tak nas doganiał. Końcówka I połowy to okres najlepszej gry z naszej strony, kilkukrotnie stwarzamy zagrożenie, niestety nieskutecznie. Gdy wydawało się, że zejdziemy na przerwę z jedną bramką różnicy gospodarze strzelili bramkę, po błędzie indywidualnym pomocnika i mimo, że strzał wydawał się łatwy do obrony, piłka odbiła się od kępy i całkowicie zmieniła tor lotu lądując w bramce.

W II części staraliśmy się budować grę zgodnie z założeniami, znakomitą zmianę dał Dominik, który w swoim debiucie mimo, że wekowo jest jeszcze Orlikiem zaprezentował bardzo odważną grę wygrywając wiele pojedynków i tworząc kilkukrotnie zagrożenie. Niestety pod bramką Olympic’u zabrakło z naszej strony konkretów i pierwszy mecz w tym sezonie kończymy bez strzelonego gola. Bramka ustalająca wynik meczu padła po beznadziejnym rozegraniu rzutu wolnego na własnej połowie przez PKS. Porażka nigdy nie przysparza radości natomiast dostarcza informacji i te informacje postaramy się wykorzystać do progresu umiejętności. Patrząc na frekwencję oraz zaangażowanie zawodników w trening w tygodniu widać, że motywacji i chęci do pracy nam nie brakuje.

PKS : Śliczniak – Gróbarczyk, Popiołek, Ziobrowski – Dzięcioł, Zając – Kozubek, Popek, Krzywda oraz Żyła, Dunajski, Zimny

Gospodarzom gratulujemy wygranej ale i współczujemy warunków w jakich przychodzi im grać w meczach domowych no i życzymy aby nikt nie wyganiał ich z własnej szatni w czasie meczu ligowego.