• autor: paweladmin, 2018-10-10 13:09

W sobotę pierwszej domowej porażki w tym sezonie poniosła drużyna Młodzików PKS-u.

Dzień później udział w turnieju DZPN w Oławie wzięła grupa Orlik Starszy.

Relacje z tych wydarzeń w rozwinięciu.

Okręgowa Liga Młodzików

PKS Łany 1-4 (0-0) Tęcza Brzezia Łąka

Pisanie relacji z takich spotkań nie jest niczym przyjemnym, przegrywamy mecz w identycznych okolicznościach jak w Miliczu mecz z AS-em.

PKS : Śliczniak – Gróbarczyk, Popiołek, Ziobrowski – Dzięcioł, Zając – Krzywda, Kozubek, Popek oraz Góral, Dunajski

I połowa to nasza duża przewaga i wiele niewykorzystanych okazji do strzelenia bramki, już w 1’ minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tycjan, potem kolejne strzały zbyt słabe aby umieścić piłkę w bramce : Tycjan, Emek, Maciek. Gdy wydawało się, że gol w końcu wpadnie to piękny strzał Dzięcioła znakomicie obronił bramkarz. Mimo dużej liczby odbiorów piłki na połowie przeciwnika na przerwę schodzimy z wynikiem 0-0.

Gol dla PKS-u wydawał się kwestią czasu ale w II części zagraliśmy słabiej niż w pierwszych 30’ minutach. Gdy piłka w końcu wpadła do bramki do dobitce Kacpra to sędzia uznał, że był spalony choć uważam to za dużą pomyłkę faceta z gwizdkiem, gdybym mógł postawiłbym wiele, że gol był zdobyty prawidłowo. Niestety po chwili proste błędy indywidualne w obronie powodują, że tracimy 3 gole po akcjach z kontrataku. Nadal staramy się zbudować atak kombinacyjny ale jedyne na co było nas stać to gol Tycjana zdobyty piętą.

Gratulacje dla zwycięzców, choć decyzja arbitra miała duży wpływ na wynik końcowy to winy należy szukać przede wszystkim w swojej postawie.

Orlik Starszy

Turniej DZPN – Oława

Trener Przemek :

„Pierwszy mecz na turnieju w Oławie był dla nas jednocześnie debiutem w tym składzie osobowym. Widać było chęć do gry, ale jeszcze bardziej widoczny był brak zgrania. W efekcie zasłużenie przegraliśmy z gospodarzami (Moto Jelcz Oława II) 2:3. Po dokonaniu kilku korekt w składzie, a przede wszystkim w ustawieniu (gdzie trener w pierwszej kolejności nie sugerował się predyspozycjami zawodników, a musiał desygnować w dane sektory boiska (bardziej suche)tych zawodników, których obuwie nie pozwalało poruszać się na śliskiej nawierzchni. Tu warto przypomnieć rodzicom, że nie przychodzimy grać na trawiastej nawierzchni w butach halowych

W efekcie tego, a przede wszystkim wzmożonej koncentracji chłopaków kolejny mecz (z Orłem Marszowice) zakończył się już naszym zwycięstwem(1:0).

Trzeci mecz to chyba najbardziej kuriozalny tego dnia pojedynek na Dolnym Śląsku.  Pierwsze rozluźnienie w szeregach, chyba na myśl że przeciwnik (KS Acana Orzeł Futsal) zmierzy się z trawiastą nawierzchnią. Potem do tego klasyczny błąd na początku meczu wynikający z zabawy we własnym polu karnym i tracimy bramkę. To oczywiście nic niezwykłego, w dziecięcej zwłaszcza piłce, ale potem: przewaga PKS Łany stała się wręcz miażdżąca. Stwarzaliśmy szereg stuprocentowych sytuacji , ale popisywaliśmy się też spektakularną nieskutecznością, nie wyłączając strzałów do pustej bramki z odległości 3 metrów. I tak do samego końca pojedynku. Pewnie gdyby mecz potrwał dłużej (np. 180 minut) to wpadłaby  jedna bramka, tyle że nie wiadomo czy nie po kontrataku przeciwnika…

Chłopcy próbowali początkowo zrzucić niesłusznie winę na sędziego, dopatrując się serii nieodgwizdanych fauli. Jednak po uświadomieniu im na odprawie co znaczy męska gra, w kolejnym spotkaniu (vs Sokół Marcinkowice), mimo znów straconej na początku meczu bramki, roznieśli przeciwnika 8-2, mimo iż szczęśliwie w ferworze walki uniknęliśmy kilku potencjalnych czerwonych kartek.  Przyjęte też na ten mecz ustawienie zdecydowanie inne ustawienie zdawało się na tę chwilę być optymalne.

Na ostatni  mecz nasi chłopcy wyszli do gry z pełnym zaufaniem do siebie nawzajem.  Dużo podań i płynnej wymiany pozycji ,po mimo kilku znów zmarnowanych sytuacji przekonywująco wygraliz Energetykiem Siechnice 3 lub 4 do 1, choć wydatnie pomógł w tym też bramkarz, broniąc w ważnym momencie rzut karny efektowną paradą.

Reasumując cieszył progres z meczu na mecz. I choć nie wygraliśmy turnieju to prawdopodobne jest stwierdzenie któregoś z chłopaków, że zwyciężyliśmy w kategorii bilansu bramkowego;) zdobywając najwięcej goli, jednocześnie tracąc ich najmniej „

Skład:

Jurek,  Alan, Witek, Ignacy,  Dominik, Mikołaj, Wiktor, Kuba , Konrad