Relacja z turnieju w Legnicy i meczu w Miliczu

• autor: paweladmin, 2018-09-25 16:10

Młodziki PKS-u w czwartek wzięli udział w turnieju Ekstra Talent w Legnicy.

Dwa dni później rozegrali kolejny mecz ligowy w Miliczu z UKS-em AS.

Relacje w rozwinięciu.

Turniej Ekstra Talent w Legnicy

W czasie gdy koledzy Młodzików PKS-u byli w szkole, a koledzy trenera w pracy nasz zespół rywalizował w Legnicy w turnieju organizowanym przez Ekstraklasę SA i Miedź Legnica.
Grając 6+1 wróciliśmy pamięcią do nieodległych czasów naszej gry w kategorii Młodzik. Sam turniej miał być uzupełnieniem treningu i nagrodą za dobrą pracę wykonaną w ostatnich tygodniach. Aura jak i poziom organizacyjny dopisał.

PKS : Śliczniak – Popiołek, Ziobrowski, Włodarski, Popek, Górbarczyk, Góral, Krzywda, Zając, Dzięcioł, Dunajski

Tego dnia jednak nie byliśmy w dobrej dyspozycji, trafiamy do grupy (skąd my to znamy) z późniejszymi finalistami turnieju (Miedź i Łużyce). Pierwsze starcie zaczynamy bardzo dobrze i po sprytnie rozegranym rzucie rożnym gola strzela Łukasz. Miedź z czasem wyrównuje, następnie mecz wygląda jak cios za cios w pogoni z wygraną, my nie wykorzystujemy znakomitej okazji kiedy Tycjan znalazł się w sytuacji sam na sam, za to gospodarze wykorzystują kontratak i strzelają zwycięską bramkę.

W drugim meczu gramy o wyjście z grupy z Łużycami Lubań. Nasza postawa pozostawia sporo do życzenia, mało w nas chęci do przemieszczania się po boisku jak i gry w piłkę co powoduje, że kończymy spotkanie porażką 0-1. To oznacza, że w turnieju nie osiągniemy czołowej lokaty. W 3 meczu fazy grupowej więcej okazji do gry otrzymują zawodnicy grający mniej we wcześniejszych starciach. Nasza gra staje się płynna, szybka, momentami niedokładna ale zdecydowanie bardziej atrakcyjna i skuteczna przez co odnosimy zwycięstwo 3-0. W ostatnim pojedynku mierzymy się z zespołem z Chojnowa. Nasza duża przewaga przekłada się na tylko 1 trafienie, które zaliczył Igor, zagraliśmy z dużym zaangażowaniem i chęcią jednak w fazie finalizacji podejmujemy złe decyzje lub kończymy akcje nieprecyzyjnie. Mimo to cieszy nas wygrana. Zmęczeni ale zadowoleni z formy spędzenia tego dnia czasu wracamy do domów.

Turniej ostatecznie wygrywa Miedź lub Łużyce, czyli nasi grupowi rywale. Z pewnością zdobycie atrakcyjnych nagród za miejsce na podium było w naszym zasięgu jednak nasza gra tego dnia była zbyt słaba by tak się stało.
Przy okazji udziału w turnieju każdy zawodnik wziął udział w testach : biegu wahadłowym oraz zwisie na drążku co było okazją do zebrania informacji o swoich podopiecznych.

Okręgowa Liga Młodzików

UKS AS Milicz 3-1 (1-1) PKS Łany

bramka : Krzywda

Po w pełni zasłużonej porażce w Żmigrodzie czekał nas kolejny wyjazd, po raz drugi gościliśmy w Miliczu gdzie rozegraliśmy mecz z UKS-em AS Milicz. Na miejscu zastaliśmy bardzo dobre boisko o idealnych dla tej kategorii wiekowej wymiarach, nic tylko grać.

PKS : Śliczniak – Gróbarczyk, Popiołek, Ziobrowski – Krzywda, Zając, Dzięcioł, Popek – Kozubek oraz Góral, Dunajski, Rudyk

Dość niemrawy początek meczu w naszym wykonaniu zakończony utratą bramki w prosty sposób nie zapowiadał niczego dobrego jednak po utracie gola zabieramy się do odrabiania strat a nasza gra uległa zdecydowanej poprawie. Staramy się tworzyć grę po ziemi, osiągamy przewagę w strefie środkowej ale brakuje kreatywności przed polem karnym przeciwnika. Po błędzie bramkarza z Milicza gola głową sprytnie zdobywa Tycjan. Po bramce widać w nas jeszcze więcej wiary i chęci do wyjścia na prowadzenie w meczu. W przerwie wyznaczamy sobie zadania na drugą połowę, w której wydawało się, że przechylimy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało, pierw po błędzie Zająca oddajemy rywalom rzut rożny, a następne dwa błędy powodują, że dajemy sobie strzelić gola na 2-1. Ta bramka była dla nas ciosem, po którym nie byliśmy w stanie się podnieść. W grę wkrada się chaos, brakuje płynnego przejścia ze strefy środkowej, w której nadal mieliśmy przewagę pod bramkę UKS-u. Wielokrotne sytuacje, w których atakujemy w przewadze lub równowadze liczebnej rozwiązujemy zbyt wolno lub niedokładnie i nie stwarzamy zagrożenia rywalom, a strzały z 20 metrów są zbyt słabe by zaskoczyć bramkarza. Gospodarze kilkukrotnie atakują i to groźnie, a jeden z tych ataków kończą golem na 3-1.

Tego dnia nasza gra w wielu elementach wyglądała dobrze, lepiej niż w Żmigrodzie, zdecydowanie częściej tworzyliśmy grę grając po ziemi ale na wynik końcowy składa się zdobycz bramkowa, a w tym zdecydowanie lepsi byli gospodarze i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Przed nami mecz w Łanach z FC Wrocław.