Relacja OLM : UKS SP Milicz - PKS Łany !

• autor: paweladmin, 2018-09-09 22:09

W III kolejce Ligi Okręgowej Młodzików PKS zmierzył się w Miliczu z UKS-em SP Milicz.

Z wyjazdu wracamy w bardzo dobrych nastrojach z kilku powodów.

Relacja z meczu w rozwinięciu.

Okręgowa Liga Młodzików

UKS SP Milicz 0-4 (0-2) PKS Łany

bramki : 2x Dzięcioł, Zając, Góral

Za nami pierwszy ale nie ostatni daleki wyjazd w tym sezonie. Z wyjazdu wracamy w bardzo dobrych nastrojach z dwóch powodów : przede wszystkim dlatego, że jako zespół zagraliśmy bardzo dobry mecz i z kilkuminutowym wyjątkiem przez cały mecz kontrolowaliśmy grę. Dobra i skuteczna gra w obronie była przyczyną wielu okazji do zdobywania bramek, a ta sztuka udała nam się w niedzielę czterokrotnie. Goli mogło być więcej ale w fazie finalizacji graliśmy zbyt często niedokładnie lub zbyt powolnie. Mimo to drużynie należą się duże brawa za postawę i progres z meczu na mecz, który obserwujemy.

Od początku staramy się przejąć kontrolę nad posiadaniem piłki, dużo odbiorów na połowie rywala spowodowało liczne okazje do strzelenia bramki, pierwsza pada w 16 minucie gdy po znakomitym wznowieniu Huberta wyprowadzamy szybki atak, na chwilę tracimy piłkę ale za sprawą Łukasza szybko ją odzyskujemy, dobre podanie otrzymuje Dzięcioł, który znakomicie kończy akcję i otwiera wynik. 3 minuty później po ewidentnej ręce w polu karnym rzut karny na bramkę zamienia Łukasz. Gospodarze dążyli do wyrównania i byli blisko ale ich strzał ląduje na słupku a dobitka mija minimalnie bramkę.

Początek drugiej połowy to okres najsłabszej gry w tym meczu. Drużyna z Milicza zaatakowała mocniej, a w naszą grę wkradł się chaos, dużo niedokładności oraz złe decyzje. Bardzo dobra interwencja Adama uratowała nas od utraty bramki i po chwilowej niemocy PKS znów przejął piłkę, zmniejszył liczbę strat i przeniósł grę na połowę przeciwników. Gola na 3-0 zdobywa Maciek ale inicjatorem akcji był Oskar, który po kilkudziesięciometrowym rajdzie oddał strzał na bramkę, a Maciek zaliczył celną dobitkę z trudnej pozycji. Po tym golu rywal zostawił nam jeszcze więcej przestrzeni na swojej połowie czego efektem był drugi w meczu gol Dzięcioła. Ten sam zawodnik miał szansę na jeszcze jedną bramkę ale w znakomitej sytuacji strzelił w słupek, cieszy natomiast, że mimo niepowodzenia Tymon szybko wymazał błąd z pamięci i nadal prowadził grę zespołu. Na uwagę zasługują 2 momenty z tego meczu :  ogranie napastnika rywala przez Adama niczym Manuel Neuer oraz jedna z ostatnich akcji meczu gry rozegraliśmy bardzo dynamiczny atak od obrony po wymienieniu 5 podań z pierwszej piłki, niestety strzał okazał się niecelny.

Zawodnikiem meczu należy uznać Oskara, który zagrał perfekcyjnie w obronie i ataku, drugim nazwiskiem godnym wyróżnienia jest prezentujący ostatnio bardzo wysoką formę Mikołaj Gróbarczyk, nie przez przypadek w 3 ligowych meczach straciliśmy tylko 1 bramkę, w dodatku po rzucie rożnym.

PKS : Śliczniak - Ziobrowski, Popiołek, Gróbarczyk - Zając, Dzięcioł - Kozubek, Krzywda, Popek oraz Góral, Włodarski, Rudyk

Relacja live z meczu dzięki TVLokalna

I połowa - tutaj

II połowa - tutaj

Zdjęcia - tutaj

W środę kolejny mecz ligowy, w Łanach zmierzymy się z Unią Wrocław i naszym celem jest zaprezentowanie jak najlepszej gry. Jeśli tak się stanie to PKS nadal będzie liderem ligowej tabeli !