Relacja OLM : Tęcza Brzezia Łąka - PKS Łany !

• autor: paweladmin, 2018-09-07 16:37

Kolejne spotkanie ligowe rozegrała drużyna Młodzików PKS-u. Tym razem nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Tęczą Brzezia Łąka. Dzięki dobrej grze wracamy z wyjazdu z kompletem punktów i czystym kontem.

Relacja z meczu w rozwinięciu.

Okręgowa Liga Młodzików
Tęcza Brzezia Łąka 0-3 (0-1) PKS Łany
Bramki : 2x Kozubek, Krzywda

Drugi mecz w kategorii Młodzik naszego zespołu i po raz drugi zdobywamy punkty do ligowej tabeli. Mecz zapowiadał się jako bardzo trudne starcie z drużyną mającą w swoim składzie prawie i wyłącznie zawodników z rocznika 2006, w dodatku po dotarciu na miejsce zawodów okazało się, że plac do gry jest w skandalicznym stanie ale w sporcie trzeba radzić sobie z różnymi przeciwnościami.

Początek meczu wskazywał, że obie strony będą miały kłopot ze składną grą kombinacyjną ze względu na stan nawierzchni, PKS rozpoczął odważnie i z każdą minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej. Z upływem czasu tworzyliśmy coraz więcej zagrożenia pod bramką gospodarzy i oddawaliśmy kolejne strzały. W 13’ minucie po akcji lewym skrzydłem piłkę w środku pola otrzymał Dzięcioł i zagrał prostopadle do wychodzącego sam na sam Kozubka, który po przyjęciu umieścił piłkę w bramce. Duża radość ale co cieszyło jeszcze bardziej to coraz płynniejsza gra i tworzenie kolejnych szans. Najgroźniej pod naszą bramką było po podaniu Igora do Huberta i próbie wykopu naszego bramkarza, która o mało nie zakończyła się golem samobójczym. Piłka podskoczyła na kępie niczym przed laty Borucowi w Belfaście, na szczęście podanie nie było zaadresowane w światło bramki i Tęcza otrzymała jedynie rzut rożny.

W drugiej połowie chcieliśmy ustrzec się sytuacji z meczu z Olympic’iem kiedy straciliśmy prowadzenie w łatwy sposób ze SFG. Mimo przewagi wieku i wzrostu rywala to nasi zawodnicy wygrywali większość pojedynków co powodowało tworzenie kolejnych okazji do zdobycia bramki. Gra w defensywie całego zespołu funkcjonowała bardzo dobrze. Poprawiliśmy tempo przejścia z obrony do ataku oraz skracania pola gry w stosunku do meczów sparingowych czego efektem jest postawa w meczach ligowych. Po kolejnej z naszych akcji i strzale na bramkę piłka trafia do idealnie ustawionego Kozubka, który uderzeniem z 3 metrów dopełnił formalności. Tęcza starała się zdobyć gola kontaktowego ale to PKS strzelił kolejną bramkę, tym razem skuteczną dobitką wykazał się Tycjan. W końcówce udało nam się zrobić coś co wydawało się niemożliwe do wykonania na tym boisku, stworzyliśmy akcję budując ją grą po ziemi od bramkarza, przez obronę, pomoc i atak, niestety strzał Maćka został zablokowany.

PKS : Śliczniak – Ziobrowski, Popiołek, Gróbarczyk – Zając, Dzięcioł – Kozubek, Krzywda, Popek oraz Góral, Włodarski, Rudyk

Zwycięstwo PKS-u jest pierwszym meczem Tęczy w Brzeziej Łące w kategorii Młodzik, w którym gospodarze stracili punkty od początku sezonu 2017/2018. Duże brawa dla całego zespołu, każdy z zawodników zagrał na dobrym lub bardzo dobrym poziomie, oglądanie postawy drużyny w tym meczu było przyjemnością. Oprócz umiejętności gry w piłkę wykazaliśmy się również dużą nieustępliwością i zaangażowaniem w walce o każdą piłkę.

BRAWO !

Już w niedzielę kolejne ligowe spotkanie, gramy w Miliczu z SP.