PKS Łany - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Aktualności

Relacja z obozu Młodzików w Brzegu !

  • autor: paweladmin, 2018-09-01 22:22

 

Drużyna Młodzików PKS-u w terminie 23-29.08 przebywała na obozie piłkarskim w Brzegu.

Relacja z obozu w rozwinięciu.

Drużyna Młodzików PKS-u koniec wakacji spędziła na obozie w Brzegu organizowanym przez nasz klub. Tygodniowy pobyt był znakomitą okazją do integracji grupy ale przede wszystkim do pracy nad doskonaleniem umiejętności piłkarskich wszystkich uczestników i przygotowaniem drużyny do rozgrywek ligowych. Aspekty szkoleniowe są priorytetem w przypadku obozów w lecie i zimie i poświęcamy na to dużo czasu jednak w wolnym czasie jest okazja by wspólnie spędzić czas na kręgielni, basenie czy grając w Pro Evolution Soccer na PS4. Byliśmy również świadkami znakomitego jak na III ligowe standardy meczu : Stal Brzeg vs Zagłębie II Lubin, w którym padały piękne bramki, zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry, a wynik do końca pozostawał nierozstrzygnięty. Jeden z wieczorów spędziliśmy w parku gdzie w otoczeniu natury wszyscy wykonywaliśmy zadania mające na celu poprawę koncentracji oraz integracji chłopców, skuteczność takich pomysłów bywa różna natomiast w tym przypadku projekt zakończył się pełnym sukcesem. Dużo radości dostarczył młodym zawodnikom turniej w Beach Soccera, który był okazją do akrobatycznych zagrań.

Podczas obozu miejscem zakwaterowania było Szkolne Schronisko Młodzieżowe, natomiast wszystkie treningi odbywaliśmy na znakomicie przygotowanych boiskach MOSiRu Brzeg, gdzie korzystaliśmy z boiska z naturalną trawą (zazwyczaj) i sztuczną oraz placu do gry na piasku. Bardzo dobre warunki do treningu oraz mocno wypełniony plan szkoleniowy obozu spowodował, że codziennie spędzaliśmy na treningach 4 h. Dzięki wspólnemu pobytowi prawie całej drużyny były również codziennie okazje aby omówić zagadnienia taktyczne i omówić wspólnie cele treningowe oraz dokładnie przedstawić szczegóły danych środków treningowych.

Zaangażowanie zawodników w trening stało na wysokim poziomie co nie jest łatwo utrzymać z każdym kolejnym dniem gdy pojawia się coraz większe zmęczenie. Pojawiały się drobne urazy, na które niezwykle skutecznym antidotum okazał się altacet w żelu. Wiele pozytywnych głosów o postawie chłopców po za boiskiem płynęło z wielu stron co świadczy, że podopieczni potrafią się odpowiednio zachować i dostosować postawę do sytuacji. Oczywiście pojawiały się momenty, w których nie wszystko było idealnie ale to normalne zwłaszcza w takim wieku. 

Pod względem szkoleniowym udało się zrealizować wszystkie zakładane cele. Jedyne co nie zostało zrealizowane, a było w planie to sparing z drużyną Olympic Wrocław ale pełną winę za to ponosi drużyna z Wrocławia, która mimo zapewnień nie potrafiła stawić się na meczu co trochę pokrzyżowało nasze sparingowe plany. Na szczęście problemów z tym nie mieli gospodarze dzięki czemu zagraliśmy wartościowy mecz ze Stalą Brzeg zakończony zwycięstwem drużyny z Brzegu 3-2. 

Zgodnie z tradycją na uczestników czekał sprawdzian czyli konkurs wiedzy piłkarskiej, konkurs, w którym poziom zadawanych pytań z obozu na obóz stale rośnie ale rośnie również poziom wiedzy chłopców. Największą wiedzą wykazał się Kuba Dunajski, tuż za nim na podium Maciek Góral i Łukasz Zając. Niespodzianki doczekali się uczestnicy turnieju PES 18 i triumfatorem pierwszy raz okazał się zawodnik. W finale toczonym na wysokim poziomie wygrała Brazylia prowadzona przez Tycjana, kolejne osoby, które odebrały nagrody za swoje wyniki to Kuba Dunajski i Łukasz Zając. 

W tym roku w czasie trwania obozu miały miejsce 2 kontrole naszego wypoczynku. Na drugi dzień od przyjazdu przybył pracownik kuratorium oświaty natomiast 3 dni później odwiedziła nas kontrola sanepidu. Oba organy nie doszukały się nieprawidłowości, chwaląc przy tym uczestników za utrzymanie porządku w zakwaterowaniu choć sam fakt nieco pokrzyżował nam plany na dany dzień. Odwiedziła nas również przedstawicielka miejscowej Policji ale nie wzbudziła zbyt wielkiego zainteresowania w oczach uczestników. 
Biorąc pod uwagę plan zgrupowania i osiągnięte cele to udało się zrealizować prawie wszystko. Podsumowując ten tygodniowy pobyt zarówno pod względem organizacyjnym jak i szkoleniowym można ocenić obóz tylko i wyłącznie pozytywnie. 

Dziękuję uczestnikom za owocną współpracę oraz miło spędzone wspólnie kilkaset godzin. Cieszę, się, że uraz przez który musiał opuścić nas Hubert okazał się mało poważny co potwierdził już swoją dyspozycją w pierwszym meczu ligowym. Dziękuję rodzicom za zaufanie zarówno jako wychowawcy tych przedstawicieli młodego pokolenia jak i trenera młodych, pasjonujących się futbolem zawodników ! 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [70]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Nabór

Akademia Piłkarska PKS ŁANY

ZAPRASZA

dzieci i młodzież z roczników

2006 - 2013

 

Szczegółowe informacje 

 tel: 721-618-226

Nabór trwa przez cały rok !

 

 

 

 

Reklama

PKS Łany TV - YouTube

PKS Łany TV - YouTube

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 26, wczoraj: 232
ogółem: 609 676

statystyki szczegółowe

Logowanie