Nowy sezon zbliża się coraz większymi krokami !

• autor: paweladmin, 2018-07-19 14:38

Za nami sezon 2017/2018, obecnie wszyscy korzystamy z wakacji ale przed nami kolejne miesiące pracy, wyzwań, emocji i doświadczeń.

W rozwinięciu publikujemy informacje, które mają na celu przybliżyć kilka kwestii dotyczących funkcjonowania grup młodzieżowych w sezonie 2018/2019 !

Koniec sezonu 2017/2018 to czas na odpoczynek dla zawodników ale również rodziców i trenerów. Wakacje jednak nie będą trwały wiecznie, a przed nami kolejny sezon - 2018/2019 i kolejne wyzwania.

Na przełomie sezonów doszło do kilku zmian w klubie. Zmiany te mają na celu usprawnienie działalności klubu i procesu szkolenia, a także organizacji. Niektóre z nich były już omawiane na zakończeniu sezonu w danej kategorii wiekowej. Kolejne będą przedstawione na początku rundy jesiennej.

W wyniku obserwacji i kilku lat doświadczeń została podjęta decyzja o zawężeniu wieku zawodników objętych szkoleniem w Naszym klubie. Od sezonu 2018/2019 w Łanach szkoleniem będą objęci chłopcy i dziewczęta z kategoriach wiekowych : Skrzat, Żak, Orlik i Młodzik czyli rocznik 2006 i młodsi. Zawodnicy wkraczający w starsze kategorie wiekowe będą kontynuować szkolenie w klubie/klubach z Wrocławia. W związku z tym rocznik 2005 kończący właśnie kategorię Młodzik wziął już udział w grze testowej w klubie FC Wrocław Academy. Wiele wskazuje, że konkretnie ten klub z Wrocławia będzie odpowiednim miejscem do kontynuowania piłkarskiego szkolenia dla naszych wychowanków zarówno w tym sezonie jak i w kolejnych latach.

Zgodnie z następującymi co roku zmianami w kategoriach wiekowych na jesień będą obowiązywały następujące podziały wiekowe :

1. Skrzaty - rocznik 2012 i młodsi
  2. Żaki - rocznik 2010/2011
  3. Orliki - rocznik 2008/2009
  4. Młodziki - rocznik 2006 i młodsi
  5. Młodziki grupa II - rocznik 2006 i młodsi

Drużyna Młodzików będzie rywalizować w Lidze Okręgowej Młodzików.

Zmiany organizacyjne będą dotyczyć głównie ubioru podopiecznych na treningach. Cieszy nas fakt, że zdecydowana większość Naszych zawodników posiada stroje klubowe i uczęszcza w nich na treningi oraz turnieje natomiast celem jest aby każdy członek klubu od kategorii Żak do kategorii Młodzik posiadał własny strój klubowy. Kwestia ta nie dotyczy kategorii Skrzat ale w tej grupie również zachęcamy do zamówień na klubowe barwy. Planowane jest również grupowe zamówienie na piłki aby ułatwić zadanie rodzicom i poprawić warunki pracy trenerom.

Wraz z końcem ubiegłego sezonu dobiegła końca współpraca z trenerami : Adrianem Tomaszewskim i Namirem Kapczyński-Helmi. Obu panom dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia. Wszystko wskazuje na to, że kadra trenerska w sezonie 2018/2019 będzie złożona z trenerów w Łanach już doskonale znanych.

Przydział do grup treningowych, nazwiska trenerów oraz plan treningów opublikujemy wkrótce.