Relacja z PKS Jako CUP 2018 !

• autor: paweladmin, 2018-06-03 09:58

W sobotę na Stadionie w Łanach odbyła się trzecia edycja turnieju PKS Jako CUP.

W tym roku rywalizacja rozegrała toczyła się w dwóch kategoriach : 2008 i 2007.

Relacja w rozwinięciu.

Trzecia edycja PKS Jako CUP odbyła się zgodnie z tradycją na Stadionie w Łanach. W tym roku turniej składał się z dwóch kategorii : 2008 i 2007. Dla wielu z nas jest to nasz ulubiony turniej w całym sezonie bo gramy u siebie i sami go organizujemy. W tym roku gościliśmy drużyny : AP Champions Oława, Sporting Wrocław x2, Olympic Wrocław x2, Śląsk Wrocław (trzeci raz z rzędu), APN Talent Trzebnica x2, AP Oleśnica. Niestety jeden zespół poinformował o tym, że nie przyjedzie na nasz turniej 30 minut przed rozpoczęciem zawodów ale nie miało to wpływu na organizację rozgrywek i pożar został ugaszony w moment.

Klasyfikacja końcowa :

1. Sporting Wrocław
2. APN Talent Wrocław
3. PKS Łany
4. Sporting II Wrocław
5. Olympic Wrocław
6. AP Champions Oława

Król strzelców : Dominik Michnicki (APN Talent Trzebnica) - 6 bramek w 5 meczach

Najlepszy bramkarz : Dominik Nowak (Sporting Wrocław)

MVP turnieju : Mateusz Klepak (Sporting Wrocław)

PKS : Filip - Miki W, Miki G, Popuś, Maciek, Dominik

Trzecie miejsce w pełni odzwierciedla poziom naszej gry tego dnia to znaczy, że raz było słabo, raz dobrze ale ogólnie wyszło co najwyżej nieźle. Naszym największym problemem tego dnia była skuteczność, a właściwie jej brak. W żadnym z rozgrywanych spotkań przeciwnicy nie byli w stanie nas zdominować i to zazwyczaj my mieliśmy przewagę w grze ale strzelając jedynie 2 gole (oba z rzutów wolnych) w 3 meczach mogliśmy mieć jedynie nadzieję na poprawę skuteczności naszej finalizacji. Tak też się stało w 2 ostatnich spotkaniach, w których zdobywamy więcej bramek i oba mecze kończą się naszą wygraną. Z bilansem 2 wygranych, 2 remisów i 1 porażki kończymy turniej na podium, kończymy w dobrych humorach bo z medalem na szyi i innymi nagrodami oraz świadomością swojej dobrej postawy w ostatnich spotkaniach. Naszym największym atutem tego dnia były SFG po których zdobyliśmy większość bramek. Na największe brawa tym razem zapracował Miki Włodarski, który zagrał bardzo dobry turniej i zdobył przepiękną bramkę. Turniej, którego byliśmy gospodarzem miał być dla nas powodem do radości i tak też było, mimo, że nie zawsze wszystko wychodziło nam tak jak byśmy tego chcieli to tak czasem po prostu bywa i trzeba to zaakceptować. Cieszy nas fakt, że gościliśmy wyrównane zespoły i każdy mecz mógł skończyć się na wiele sposobów, a żaden z nich nie zakończył się najmniej lubianym przez kibiców wynikiem 0-0.

Klasyfikacja końcowa :

1. PKS Łany
2. Śląsk Wrocław
3. APN Talent Trzebnica
4. AP Oleśnica
5. Olympic Wrocław

Król strzelców : Dominik Adamek (APN Talent Trzebnica) - 4 bramki + wygrana konkursu rzutów karnych

Najlepszy bramkarz : Mateusz Szumski (Śląsk Wrocław)

MVP turnieju : Łukasz Zając (PKS Łany)

PKS : Hubert - Oskar, Igor, Łukasz, Karol, Tycjan, Popuś, Maciek, Miki G, Kuba

Tego dnia PKS zagrał znakomite zawody co przełożyło się na komplet zwycięstw. Najtrudniejszy okazał się pierwszy mecz z APN Talent Trzebnica. Po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu wygrywamy 1-0 po pięknej bramce Popusia. Drużyna z Trzebnicy zagrała bardzo dobry mecz i bardzo dobra gra w defensywie i przebłysk geniuszu w ofensywie dał nam wygraną. Kolejne starcie to pojedynek ze Śląskiem Wrocław. Zaczynamy bardzo dobrze bo po 4 minutach i golach Mikiego i Karola prowadzimy 2-0. Dzięki bardzo dobrej grze defensywnej na połowie przeciwnika unikamy tworzeniu zagrożenia pod naszą bramką ale jedynie do czasu. Śląsk po jednym z ataków strzela gola kontaktowego i emocje znów rosną, na nasze szczęście nie trwa to długo bo gola na 3-1 strzela Igor choć jedynie on sam wie czy chciał strzelać czy może podać. Ta wygrana dała nam dużo radości i satysfakcji. W trzecim meczu zagraliśmy kolejny dobry mecz, w którym zdominowaliśmy środkowy sektor boiska co przełożyło się na ilość stwarzanych okazji i goli. Wygrana 4-0 po dwóch golach Łukasza i Tycjana, a ozdobą meczu był gol z rzutu wolnego tego pierwszego. Na koniec gramy z AP Oleśnica i mimo, że wygrana w turnieju była praktycznie pewna to swoją wiarą w wygraną i zaangażowaniem drużyna pokazała, że nie jesteśmy minimalistami. Mecz rozgrywany po chwilowym oberwaniu chmury dzięki czemu gra była płynniejsza. Mimo wielu okazji z jednej i drugiej strony wynik się nie zmieniał, a o naszej wygranej zadecydowała ostatnia akcja meczu, w której gola zdobył będący tego dnia w znakomitej formie Łukasz. Po akcji zapanowała euforia bo wiedzieliśmy, że nie musimy ale pokazaliśmy, że możemy.

Głównym założeniem na ten turniej była przede wszystkim dobra zabawa. Sami zrobiliśmy sobie najlepszy możliwy prezent na obchodzony dzień wcześniej dzień dziecka i swoją postawą zapracowaliśmy na brawa zebrane od kibiców, którym też należą się podziękowania za wsparcie. Nasz zawodnik Łukasz Zając został wybrany MVP turnieju, brawa należą się całej drużynie ale jeśli nagrodę MVP można by wręczyć dwóm zawodnikom to druga należała by do Oskara Popiołka za znakomitą postawę tego dnia. Przy okazji załatwiliśmy złoty medal Tymonowi, który gdyby mógł to na pewno by wspomógł drużynę na boisku.

Galeria zdjęć 2008 - tutaj

Galeria zdjęć 2007 - tutaj

Podziękowania za wsparcie naszego wydarzenia kierujemy do :
JAKO Polska
Sonko