Zegar

Aktualności

Relacja z rozgrywek grup młodzieżowych !

• autor: paweladmin, 2018-05-24 11:42

Dwa kolejne mecze ligowe rozegrała drużyna Młodzików, w sobotę we Wrocławiu PKS mierzył się z FC Wrocław Academy, z kolei w środę podejmował w Łanach Piast Żmigród.

Orliki z grupy Białej w niedzielę rozegrali sparing ze Ślęzą Wrocław.

Relacja ze spotkań w rozwinięciu.

Liga Okręgowa Młodzików

FC Wrocław Wrocław 6:0 PKS Łany

" Do sobotniego meczu przystępujemy w mało licznej kadrze. Na bramce rozpoczynamy z Wiktorem Sztabą, który poraz pierwszy stanął w naszej drużynie między słupkami.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy i widać było różnice klas zespołów. W naszej drużynie brakowało zaskoczenia przeciwnika oraz chęci wzięcia odpowiedzialności za grę na swoje barki przez któregokolwiek zawodnika. Po raz kolejny neutralizując zagrożenie pod naszą bramką wybijamy często piłkę oddając ją na rzecz przeciwnika co wgl nie było potrzebne. Zbyt duże odległości między formacjami również przyczyniły się do tego że przeciwnik miał sporą swobodę rozgrywania piłki przez co ciężko było nam ją odebrać. Indywidualnie wyróżniającą osoba w pierwszej połowie  był Emanuel Kozubek lecz w drugiej połowie nie zbyt często miał okazję  dostawać piłkę. Jasnym punktem  naszego zespołu był Wiktor Podlewski który swoją technika i szybkością stwarzał sytuację dla naszej drużyny lecz nie udało się żadnej zamienić na bramkę. Po raz kolejny musimy uznać wyższość przeciwnika i skupić się na kolejnym meczu."

PKS Łany 4-5 Piast Żmigród

" Przed spotkaniem mieliśmy okazję poraz pierwszy być sprawdzani przez zespół gości. Brak dokumentu przez naszego jednego zawodnika uniemożliwia mu wejście na boisko od pierwszych minut przez co cała drużyna jest osłabiona.

Pierwsza myśl jaka się nasuwa po meczu to rozczarowanie. Kolejny raz jesteśmy lepszym zespolem tworząc wyśmienite akcje lecz nie zawsze zamieniamy je na bramki.

Pierwsza połowa to sporo błędów indywidualnych w tym bramkarza(Wiktor Sztaba w 1 połowie). Goście grali prosta piłkę, tzn długie podania na napastnika mijając środkowa formacje po to aby napastnik ścigał się lub walczył w kontakcie z naszymi obrońcami o piłkę. Metoda była skuteczna bo goście strzelają nam w ten sposób pierwsza bramkę a w kolejnych minutach kolejne 3.

Po pierwszej bramce udaje nam się doprowadzić do remisu, strzelcem jest Emanuel Kozubek który dobija piłkę do bramki po lekkim zamieszaniu w polu karnym. 4minuty później mamy dogodną sytuację na strzelenie kolejnej bramki lecz zamieszanie pod polem karnym przeciwnika nie umożliwiło nam tym razem na strzelenie bramki gdzie kolejnych po sobie strzałów było aż pięć. Kolejne niewykorzystane sytuacje mszczą się jak to w footballu bywa i tracimy bramki po własnym błędzie gdzie Sztaba podaje piłkę do napastnika a ten wychodzi sam na sam nie marnując okazji oraz po prostocie gry gości jak do tej pory.

Pierwsza połowa i schodzimy z wynikiem 1:4 do szatni.

Szok, opuszczone głowy z niedowierzaniem że się da coś zdziałać. Po krótkiej rozmowie w szatni wychodzimy zmotywowani i gotowi by zmienić losy spotkania. W 7minucie pierwszej połowy zdobywamy gola na 2:4 a autorem bramki jest Michał Żabski. Kolejne minuty i widać że nasz zespół dominuje. Zawodnicy walczą o każdą piłkę i zostawiają wiele wysiłku na boisku. Mamy 3dogodne sytuację i nie zamieniamy ich na bramki dopiero za czwartym razem udaje się strzelić Dymitrowi Krzywdzie po przeprowadzeniu szybkiego ataku na bramkę przeciwnika. Łapiemy kontakt z przeciwnikiem i wiemy że jest możliwość na wygranie tego meczu. Kolejne minuty płyną coraz szybciej zwłaszcza że przeciwnik kradnie cenne sekundy podczas gdy piłka była poza boiskiem. Poraz kolejny stwarzamy sobie sytuacje i ich skutecznie nie kończymy. Akcja Krzywda, Kruk, Podlewski poprzez wymianę piłki na 1/2 kontakty była na prawdę piękna lecz kończąc strzałem z pierwszej piłki nasz napastnik strzela niecelnie. Udaje nam się wyrównać dzięki Emkowi który zaliczył w tym spotkaniu druga bramkę.  Ostatnie 6 minut gry były dość nerwowe dla jednego i drugiego zespołu. Przeciwnik dalej gra w bardzo prosty sposób przemieszczając piłkę do napastnika i próbuje zdobyć kolejną bramkę.  W 61 minucie przez sędziego zostaje odgwizdany rzut wolny na naszej połowie boiska. Piłka zostaje wrzucona pod naszą bramkę na dalszy słupek i przeciwnik strzela bramkę na 4;5. Niesamowite zwroty akcji w całym meczu i wiele stresu, emocji, radości i płaczu.

Dziękuję zawodnikom za naprawdę kawał dobrej roboty i chęci zwycięstwa ! Chęć gry i walki była widoczna ! Zabrakło koncentracji do ostatniego gwizdka i niestety przegrywamy spotkanie z sąsiadującym w tabeli zespołem. Głowy do góry a już w niedzielę czeka nas spotkanie z Unią Wrocław z którą na pewno będziemy walczyć o kolejne wyniki i styl gry jak w spotkaniu z Piastem."

Orliki gr.Biała vs Ślęza Wrocław

Niedzielny poranek spędziliśmy we Wrocławiu na Stadionie Oławka gdzie zmierzyliśmy się w sparingu ze Ślęza Wrocław. Spotkanie rozgrywane w systemie 6+1 było kolejnym sprawdzianem naszych umiejętności. Rozegrane 4 tercje po 20 minut dały możliwość oceny naszej aktualnej dyspozycji, a kilka nieobecności spowodowało, że każdy obecny na sparingu zagrał prawie całe spotkanie.

Pierwsza tercja była słaba w naszym wykonaniu,  a szczególnie w oczy raziły złe decyzje podejmowane pod bramką Ślęzy. Mimo przewagi w posiadaniu piłki zbyt często w końcowej fazie akcji decydowaliśmy się na podanie zamiast strzału co powodowało brak goli z naszej strony. Drużyna z Wrocławia natomiast wykorzystała dwa spośród swoich ataków i prowadziła 2-0.

Taka sytuacja nie mogła się powtórzyć w dalszej części spotkania. Z upływem czasu coraz częściej decydowaliśmy się na uderzenia na bramkę co przyniosło nam w sumie 8 trafień w 3 kolejnych tercjach. Ślęza odpowiedziała jedynie jedną bramką. Wynik 8-3 oddaje przebieg meczu, natomiast na duże brawa zasłużył bramkarz Ślęzy, który prezentował bardzo wysoki poziom.

PKS : Hubert - Igor, Łukasz, Popuś, Miki G, Dominik, Tymon, Tycjan

Kolejny weekend to czas odpoczynku od gry, natomiast 2 czerwca zagramy w turnieju, którego będziemy gospodarzami czyli PKS Jako CUP 2018 !