Relacja z występów grup młodzieżowych !

• autor: paweladmin, 2018-05-02 09:53

Drużyna Młodzików w ostatnim czasie rozegrała dwa mecze ligowe (vs Sokół Smolec i vs Ślęza Wrocław)

Orliki z grupy Białej rywalizowali w meczu sparingowym z Parasolem Wrocław.

Relacje w rozwinięciu.

Okręgowa Liga Młodzików

Sokół Smolec 0-5 PKS ŁANY

bramki : 3x Krzywda, Podlewski, Kozubek

Pierwsze 15 minut to dość wyrównane spotkanie. Zarówno gospodarze jak i nasz zespół próbował stwarzać sytuację  podbramkowe bocznymi sektorami  boiska. W 16 minucie wychodzimy z szybkim  atakiem- Kruk drybluje 3 zawodników na środku boiska a następnie podaje prostopadłą piłkę do Kozubka. Niestety podanie przecina obrońca Smolca lecz po chwili szybka chęć odzyskania piłki przez Kozubka przekłada się na korzystną sytuację podbramkową i oddaje celny strzał który daje nam prowadzenie w Smolcu. Do końca pierwszej połowy kontrolujemy spotkanie i przeważamy nad przeciwnikiem.

Drugą połowę zaczynamy po dłuższej przerwie z powodów bardzo mocnych opadów ale za to bardzo mocnym akcentem ofensywnym. W 3minucie drugiej połowy Żabski wychodzi na dogodna sytuację przed polem karnym przeciwnika, próbuje przelobować bramkarza gospodarzy leć minimalnie piłka ładuje nad poprzeczką. W 5minucie Kruk po indywidualnej akcji z lewej strony boiska wchodzi w pole karne z piłką oddaje strzał w kierunku dalszego słupka lecz bramkarz gospodarzy spisał się na medal za tą interwencję. W 12minucie drugiej części spotkania Kruk zostaje faulowany na połowie boiska. Do piłki podchodzi Sztaba i wrzuca piłkę w pole karne. Bramkarz sparuje piłkę a do pustej bramki dobija Krzywda i wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie.

15 minuta to bliźniacza sytuacja jak 3 minuty wcześniej lecz do piłki podchodzi Kruk a poraz kolejny do bramki trafia Krzywda.

W 17 minucie kolejna nasza akcja lecz tym razem w końcowej fazie akcji Kozubek strzela na bramke, bramkarz poraz kolejny sparuje piłkę do boku i nasz lis pola karnego Dymitr Krzywda zdobywa swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu.

Przez całą druga połowę przeciwnik skonstruował zaledwie dwie akcje pod naszą bramką a dobrze w defensywie spisał się Sztaba i Żabski którzy nie pozwalali przeciwnikowi na zbyt wiele. W ostatnich 5 minutach na boisko ponownie wchodzi Podlewski. Po podaniu od Żabskiego przyjmuje piłkę w kierunku ataku, mija dwóch rywali i ustala wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Pierwsze ligowe zwycięstwo bardzo cieszy lecz warto również podkreślić grę naszego zespołu która była dużo lepsza niż dotychczas i przełożyło się to na korzystny wynik dla PKSu.

Rudyk, Grabarek, Sztaba, Fajdasz, Podlewski, Kruk, Żabski, Krzywda, Kozubek oraz Zwarycz

Okręgowa Liga Młodzików

PKS ŁANY 2-4 Ślęza Wrocław

bramki : 2x Krzywda

W sobotę podejmujemy lidera naszej grupy Ślęze Wrocław. Od samego początku podchodzimy do meczu bardzo zmotywowani i z chęcią wygrania kolejnego spotkania. Niestety pierwsze minuty to szybkie stracone bramki na rzecz przeciwnika i musimy gonić wynik. Gra naszego zespołu mogła się podobać ale wiemy że chłopaków stać na jeszcze więcej. Pod koniec pierwszej połowy strzelamy dwie bramki lecz nie wystarczają one na to aby przesadzić losy pierwszej połowy na naszą korzyść. W drugiej połowie widać walkę o każdy cm boiska i na prawdę można być zadowolonym z chęci jakie włożyli w ten mecz nasi zawodnicy lecz szkoda kolejnych niewykorzystanych sytuacji w drugiej połowie. Na tle takiego zespołu jakim jest Ślęza nie wyglądaliśmy źle, wręcz powiedziałbym że po meczu wiele osobowości chwaliło nasz zespół. W meczu wyróżniał się Wiktor Sztaba który wraca do gry i formy po długiej przerwie ale miejmy nadzieję że ciężka praca w domu i jego potencjał zaprocentuje dla całej drużyny w kolejnych spotkaniach.

Skład: Rudyk, Grabarek, Sztaba, Fajdasz, Krzywda, Kruk, Żabski, Podlewski, Kozubek oraz Fąfara, Zwarycz

Orliki gr.Biała vs Parasol

Kolejny weekend, w którym rywalizujemy za nami. Naszym przeciwnikiem był Parasol, z którym gramy w obecnym sezonie bardzo często i zawsze są to wyrównane pojedynki. Nie inaczej było tym razem.  Gramy ponad godzinne spotkanie, a na koniec seria karnych.

Wyjątkowo wiele nieobecności w naszym składzie nie spowodowało kłopotów z poziomem naszej gry. Obecni zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości. Chłopcy starali się realizować założenia przygotowane na mecz, które w ostatnim czasie są takie same. Widać postęp w tych elementach ale nadal drzemią w nasz spore rezerwy. Im szybciej wykorzystamy te rezerwy tym prędzej podniesiemy poziom naszej gry.

Sparing zaczynamy bardzo dobrze zdecydowanie dominując w grze co przełożyło się na szybko strzelone 4 gole. Z czasem gra się wyrównała i gole padały z obu stron w podobnej ilości. Znów bardzo dobrze radzimy sobie z wyprowadzeniem piłki od bramki, dobrze funkcjonuje nasz atak szybki natomiast mamy kłopot z ilością błędów indywidualnych w grze defensywnej, po których tracimy większość bramek. Skutecznością zaimponował Tycjan strzelając w sumie 7 bramek, a największym plusem naszej gry była szybkość i dokładność naszej gry kombinacyjnej w strefie środkowej, grając często na 1 kontakt. Cieszy fakt, że pomimo wielu nieobecności tego dnia zwłaszcza wiodących zawodników to nasz zespół utrzymuje poziom gry.

PKS : Miki W - Oskar, Miki G, Popuś, Tycjan, Dominik, Kuba, Karol

Zdjęcia tutaj