• autor: paweladmin, 2018-02-12 13:58

W sobotę i niedzielę mecze sparingowe rozegrały zespoły Młodzików i Orlików PKS-u - grupa Biała.

Drużyna Młodzików zmierzyła się w Łanach z Dwójką Jelcz-Laskowice, kategoria Orlik zagrała z AP Duda.

Relacja z tych spotkań w rozwinięciu.

Młodziki

PKS ŁANY 2-1 Dwójka Jelcz-Laskowice

W sobotę rozegraliśmy swój drugi sparing. W pierwszym sparingu podejmowaliśmy ligowego rywala Kolektyw Radwanice z którym wygraliśmy 4:3. W drugim sparingu podejmujemy drużynę z Jelcza Laskowice. Tamtejszą "Dwójkę". W pierwszej połowie rywale nie mieli nic do powiedzenia a nasz zespół kontrolował cały czas przebieg gry. Mieliśmy wiele sytuacji podbramkowych lecz po raz kolejny brakuje skuteczności nad czym mocno będziemy pracować gdyż w pierwszej połowie zaledwie 2razy musieliśmy bronić się pod własną bramką przed atakami przeciwnika. Dwa szybkie ataki przeciwnika były bardzo groźne lecz nasza obrona wraz z Adasiem w bramce poradziła sobie przed utratą bramki. Druga połowa to już bardziej wyrównana gra obu zespołów lecz pierwsze 10' również znacząco przeważamy. Po tym czasie nastąpiły spore zmiany na pozycjach aby zawodnicy mogli doświadczyć nowych zadań na boisku oraz nie byli przypisywano jedynie do jednej pozycji przez cały sezon. Kolejna dawka wiedzy dla każdego z nich na pewno zaprocentuje. Mecz kończy się wynikiem 2:1 dla naszego zespołu lecz wiemy że stać nas na więcej i tego będziemy od siebie wymagać w kolejnych spotkaniach. Do naszego zespołu po dłuższej przerwie powrócił Fąfara który rozegrał mecz na pozycji bocznego pomocnika i w tej nowej roli spisywał się bardzo dobrze. Również Kuba Grabarek zrobił znaczący postęp za co należy się wyróżnienie. Czekają nas coraz to bardziej wymagający sparingpartnerzy i na pewno najbliższe tygodnie będą obfitować w cenna wiedze którą będziemy chcieli wykorzystać w ligowych spotkaniach.

Orliki gr.Biała vs AP Duda

Nasze mecze z AP Duda zazwyczaj stoją na dobrym poziomie i tak było i tym razem. Spotkanie rozegraliśmy na kameralnym Orliku w Tyńcu Małym gdzie przez 90 minut rywalizowaliśmy w 7-osobowych składach. Zmianą była metoda wykonywania wznowień z autu mając w zanadrzu przejście od nowego sezonu do kategorii Młodzik zawodnicy wznawiali gry wyrzutem zza głowy.

PKS : Hubert - Oskar, Igor, Łukasz, Tymon, Popuś, Miki G, Miki W, Maciek, Dominik

Po naszej grupie widać efekty szkoleniowej pracy wykonanej na zimowym obozie. Kilka elementów w grze uległo dużej poprawie dzięki czemu poziom naszej gry znów poszedł w górę. Zgromadzeni kibice mieli okazję zobaczyć wiele ładnych bramek, a największe brawa za efektowność trafień zasłużenie zebrali Igor i Maciek. Wykonywanie autów wyrzutem zza głowy okazuje się naszym atutem bo w tym aspekcie radziliśmy sobie dobrze i dużo lepiej niż w przypadku wznowień nogą. Duży postęp jest również zauważalny w grze obronnej 1x1 gdzie wykazujemy większą chęć pozyskania piłki, duży progres zaliczyliśmy również w wyprowadzaniu ataku szybkiego i z większą swobodą budujemy ataki po odbiorze. Ostatecznie wynik oscylował w okolicach remisu co świadczy o wyrównanym pojedynku. Tym razem wielu zawodników zagrało na wysokim dla swoich możliwości poziomie i niesprawiedliwe było by wyróżnienie kogoś na tle całej grupy.

Szybkiego powrotu do zdrowia życzymy nieobecnym czyli Karolowi, Tycjanowi i Kubie. W następny weekend czeka nas sporo grania : rocznik 2007 w sobotę, 2008 w niedzielę.