Relacja z turniejów Skrzatów i Orlików !

• autor: paweladmin, 2017-12-19 16:26

W niedzielę kolejne turnieje rozegrały drużyny Skrzatów i Orlików PKS-u !

Relacja z turniejów w rozwinięciu.

Skrzaty

Kolejny turniej najmłodszej grupy przyniósł jak zawsze sporo pozytywnej energii oraz emocji mimo wczesnej godziny. W niedzielę mieliśmy okazję rywalizować z całkiem nowymi dla nas zespołami i patrząc na cały turniej nie wypadliśmy źle.  W całym turnieju zdobyliśmy 8 bramek. W pierwszym spotkaniu Adrian Chebes zdobywa zwycięska bramkę dla naszej najmłodszej ekipy podczas Szwedzkiej dogrywki. Adrian zdobył w całym turnieju trzy bramki które cieszyły cały zespół. Do bramki rywala również strzelał Rysiu który zgromadził na swoim koncie 6 bramek w 6 meczach. W meczach jest jeszcze sporo do poprawy ale nasze Skrzaty mogły być zadowolone ze swojego postępu. Nasz kolejny turniej odbędzie się w styczniu gdzie na pewno skrzaty czekają z niecierpliwością.

Orliki gr. Biała (r. 2007)

Na zaproszenie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wybieramy się na turniej do Oławy gdzie rywalizację o awans do finałów Turnieju o Puchar Prezesa DolZPN rywalizowało 8 zespołów z rocznika 2007. 7 z nich to same czołowe kluby i zespoły naszego regionu, natomiast zespół KS Oława, który odstawał od pozostałych drużyn  o kilka klas przypuszczamy, że wystąpił jedynie ze względu na miejsce rozgrywania turnieju. Samo zaproszenie było dla naszego zespołu wyróżnieniem ale jedziemy do Oławy pewni swoich umiejętności i z chęcią walki o awans do finałów (awans przysługiwał 2 najlepszym drużynom).

Turniej był rozgrywany w hali z parkietem więc jest są to dla nas zupełnie inne warunki niż te, na których trenujemy ale identycznie wygląda sytuacja w wielu innych zespołach. Trafiamy do grupy z AP Oleśnica, reprezentacją Olympic W-w i Parasolem. W takiej kolejności rozgrywamy mecze grupowe. Zaczynamy dość niemrawo ale z czasem tworzymy kilka okazji do strzelenia pierwszego gola w turnieju. Gola na wagę wygranej strzela Tycjan po błędzie bramkarza z Oleśnicy, w końcówce kilka razy bardzo dobrze broni Hubert i cieszymy się z wygranej. W drugim meczu gramy z zespołem, który znamy bardzo dobrze i po raz kolejny to PKS kończy tą rywalizację zwycięsko. Druga wygrana 1-0 po bardzo szybkiej i składnej akcji bocznym sektorem, którą wykańcza Tycjan. W końcówce meczu ograniczamy się głównie do defensywy ale praca w defensywie całego zespołu i kolejne znakomite interwencje Huberta dają nam drugą wygraną. W trzecim meczu gramy o I miejsce w grupie z Parasolem, początek wyrównany i po kilku minutach mamy znakomitą okazję do strzelenia gola. Wychodzimy z atakiem 2 napastników na bramkarza gości, niestety Tycjan kończy akcję nieskutecznie co było kluczowym momentem w tym pojedynku. Po chwili karę 2 minut zasłużenie otrzymuje Oskar, a Parasol w ciągu 20 sekund wykorzystuje przewagę liczebną. Po powrocie do gry 5x5 nie tworzymy już okazji do wyrównania natomiast drugiego gola zdobywa Parasol i zasłużenie wygrywa naszą grupę.

W półfinale czeka nas pojedynek, w którym z pewnością nie byliśmy faworytem. Drużyna Śląska W-w SA to czołowy jeśli nie najlepszy zespół w roczniku 2007 w naszym kraju o czym kilka razy już się przekonaliśmy. Nie zamierzamy się jednak poddać i w meczu trwającym 20 minut gramy z wielkim zaangażowaniem oraz dobrze taktycznie. Błąd indywidualny powoduje, że do przerwy przegrywamy 1-0. W drugiej połowie kontynuujemy waleczną grę, staramy się wyprowadzić atak, który da nam gola jednak robimy to zbyt wolno. Mimo dobrej gry Huberta Śląsk strzela nam w drugich 10 minutach pojedynku dwie bramki i kończymy nasz turniej porażką w półfinale 0-3.

W drugim półfinale Parasol po karnych pokonał FC Academy i w finale sprawił niespodziankę i pokonał również Śląsk 2-1.

PKS : Hubert - Łukasz, Oskar, Igor, Tymon, Tycjan, Karol

Duże brawa należą się naszym zawodnikom, w rywalizacji z najmocniejszymi wypadliśmy dobrze jeśli chodzi o naszą postawę na parkiecie (o czym przekonują nas również pochwały uczestników i obserwatorów turnieju), a nasz wynik również jest powodem do zadowolenia i dla wielu była to spora niespodzianka.

Oczywiście czujemy pewien niedosyt bo awans do finałów wydawał się realny jednak czasami nasze wymagania wobec samych siebie są bardzo duże, a rywalizacja z najlepszymi zespołami z regionu wśród, których próżno szukać takich klubów jak nasz nie jest łatwa. Ale to daje nam motywację do dalszej pracy oraz uświadamia nas gdzie jesteśmy jeśli chodzi o poziom umiejętności zawodników.

Trudno było by nie wyróżnić za postawę w turnieju Huberta, który prawdopodobnie był najlepszym zawodnikiem niedzielnego turnieju.

Drużyna zarówno w tym turnieju jak i w całej rundzie zapracowała na duże słowa uznania. Na podsumowanie jeszcze przyjdzie pora ale chyba nikt nie przypuszczał, że przez ostatnie 4 miesiące będziemy świadkami tylu pozytywnych emocji i zdarzeń.