• autor: paweladmin, 2017-11-20 10:09

W niedzielę mecze sparingowe rozegrały drużyny Żaków i Orlików gr. Biała PKS-u.

Relacja ze spotkań w rozwinięciu.

Żaki

W niedzielę, 19 listopada odbył się mini turniej pomiędzy drużynami PKSu, AP Wratislavii, Energetyka i Bumeranga. Nasza drużyna grała tym razem jednym składem.

Podczas turnieju niestety, kolejny raz widoczny był kłopot naszych zawodników z rozstawieniem się szeroko na boisku, a także szukaniem wolnego miejsca, aby dostać podanie od partnera. Wygrywaliśmy często pojedynki 1 na 1, jednak w niektórych sytuacjach podanie byłoby odpowiedniejszym rozwiązaniem, dającym większe szanse na zdobycie sytuacji bramkowej.

Mogliśmy oglądać wiele pięknych bramek. Dwiema bliźniaczymi bramkami popisał się Kacper Gnacy, który prawie z połowy boiska przelobował bramkarza. Z kolei Stasiu Kneć oddał strzał za połową boiska tak precyzyjnie, że piłka wpadła do bramki, tym samym nie dał bramkarzowi żadnych szans. Często zdarzało się naszym zawodnikom przeszkadzać sobie w prowadzeniu piłki. Ostatnim mankamentem jest obrona, a dokładnie odbiór piłki przeciwnikowi.

Trener Radek chciałby wyróżnić następujących zawodników, którzy najbardziej wyróżniali się podczas turnieju: Stasiu Kneć, Julian Kunysz oraz Marcel Cedro.

PKS - Stasiu Kneć, Adam Pudło, Tomek Szewc, Mikołaj Florków, Julian Kunysz, Michał Książek, Bartek Głowacki, Kacper Gnacy, Marcel Cedro, Maksymilian Cedro.

Orliki gr. Biała

Po raz kolejny w tym sezonie mierzyliśmy się z Parasolem Wrocław. Nasza grupa podzielona na dwa zespoły rozegrała w sumie 8 pojedynków po 15 minut. Mimo niekorzystnych warunków był to wartościowy test, który miał sprawdzić efekty wykonanej pracy w ostatnim tygodniu.

PKS I : Hubert - Igor, Oskar, Łukasz, Popuś, Tymon, Tycjan

Ekipa nr I zaprezentowała dobrą i skuteczną grę, zawodnicy imponowali kreatywnością w ataku co miało przełożenie na dużą ilość strzelonych bramek. Coraz częściej wykorzystujemy całą szerokość boiska co ułatwia nam grę. Chłopcy starali się zrealizować wszystkie założenia taktyczne, a efekty tego były mocno zadowalające. Między pojedynkami dochodziło do rotacji na pozycjach choć mamy świadomość tego kto w jakiej roli czuje się optymalnie. Cały zespół zagrał na dobrym poziomie, ale liderem efektowności tego dnia był Popuś.

PKS II : Hubert - Karol, Miki W, Kuba J, Kuba D, Dominik, Miki G

Po raz kolejny w przypadku ekipy nr II mamy okazję oglądać bardzo nierówną grę, pojedynki słabe przeplatamy z dobrymi, może to wynikać z rotacji pozycji albo czynników związanych z nastawieniem. Cieszy nas poprawa gry 1x1 chłopców z czym ostatnio się borykaliśmy, natomiast nadal musimy mieć na uwadze poprawę odbioru piłki oraz szybsze finalizowanie akcji pod bramką przeciwnika. Osobą, która zasłużyła na wyróżnienie jest Karol, który oprócz bardzo dobrej gry był również dużym wsparciem dla kolegów dzięki bardzo dobrej komunikacji z kolegami, cieszy również ilość wygranych pojedynków 1x1 przez Kubę Janusa i Dominika. Ostatecznie sparing zakończył się chwilę przed czasem ale każdy tego dnia  miał okazję pokazać co potrafi grając na różnych pozycjach.

Nieobecnemu Frankowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !

Za tydzień w niedzielę turniej pod balonem, 2008 rano, 2007 po południu, powołania i szczegóły w środę wieczorem.