Dołącz do Nas !

Akademia Piłkarska

PKS ŁANY

zaprasza na treningi piłkarskie dzieci i młodzież z roczników 2001-2012

Nasz klub dysponuje świetnymi warunkami do uprawiania piłki nożnej. Do dyspozycji naszych drużyn jest 5 boisk trawiastych oraz hala sportowa. Nasze zespoły młodzieżowe liczą ponad 100 osób w 6 kategoriach wiekowych : Junior Młodszy, Trampkarz, Młodzik, Orlik (2 grupy), Żak, Skrzat. Drużyny PKS-u biorą udział w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej informacji pod nr. tel. 721-618-226

ZAPRASZAMY !

Dlaczego warto dołączyć do Akademii Piłkarskiej PKS ŁANY ?

1. Baza treningowa - Nasz klub posiada najlepszą bazę treningową w regionie. Do dyspozycji naszych drużyn są 4 boiska trawiaste oraz hala sportowa. Duże znaczenie dla rozwoju i przyszłości młodych piłkarzy ma nawierzchnia na jakiej odbywają się zajęcia z młodzieżą, zdaniem wielu ekspertów zbyt częste trenowanie na tzw. "sztucznej trawie" negatywnie wpływa na zdrowie i w przyszłości może być przyczyną wielu urazów i kontuzji.

2. Cele - Obecnie wiele klubów młodzieżowych działa w celach komercyjnych, gdzie najważniejsze dla prezesów są zyski finansowe. PKS Łany ma za priorytet rozwój piłkarski każdego z zawodników nie czerpiąc z tego korzyści finansowych. Drużyny młodzieżowe PKS-u mają za priorytet rozwój indywidualny każdego z zawodników.

3. Kadra trenerska - Opiekę nad zawodnikami sprawują młodzi trenerzy, którzy doskonale rozumieją problemy dzieci i młodzieży. Trenerzy PKS-u posiadają licencje trenerskie UEFA.

4. Rozgrywki - Zespoły PKS-u biorą udział w rozgrywkach organizowanych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, oprócz tego zespoły młodzieżowe biorą udział w turniejach organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby w okolicy. Również nasz klub często jest organizatorem takich przedsięwzięć. Uczestniczyliśmy w międzynarodowych turniejach piłkarskich w Pradze i we Wrocławiu.

5. Przyszłość - W planach na przyszłość Akademii jest odtworzenie drużyny seniorów, która w przeszłości przez wiele lat występowała w klasie Okręgowej. Nasi zawodnicy po ukończeniu wieku danej kategorii nie będą pozostawieni na "pastwę losu" gdyż celem PKS-u jest stworzenie struktury, w której klub będą reprezentowały drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych.

6. Zgrupowania i półkolonie piłkarskie - zawodnicy PKS-u biorą udział w zgrupowaniach i półkoloniach organizowanych przez kadrę szkoleniową klubu. W zimie nasze zespoły przebywają w Dzierżoniowie, w lecie udajemy się do Brzegu (woj. Opolskie).

7. Przyjaźń - Piłka nożna zbliża ludzi do siebie nie tylko na boisku. W Naszym klubie wiele osób poznało się na boisku ,a ich przyjaźnie wychodzą również poza wspólną grę w piłkę. Młode zawodniczki i zawodnicy spotykają się również po za boiskiem i wspólnie spędzają czas.

8. Sukcesy - Nasza wychowanka może pochwalić się tytułem Mistrzyni Polski w kategorii Młodzik reprezentując kadrę województwa Dolnośląskiego. Kilku naszych wychowanków kontynuuje przygodę z piłką w wiodących klubach z regionu. Coraz więcej młodych zawodników PKS-u wzbudza zainteresowanie największych klubów z regionu.

9. Sprzęt najwyższej JAKOści - Nasi członkowie mają możliwość zakupu sprzętu sportowego po promocyjnych cenach u naszego partnera - firmy JAKO Polska. W sprzęcie tej firmy obecnie występuje m.i. Bayer Leverkusen (Niemcy).

ZAPRASZAMY !